Česnečka s rozmarýnem

Kdo by neznal klasickou česnečku, pomáhá při nachlazení a s kocovinou jako když ji najdeš. Tahle polévka je v něčem jiná, je krémová, z pečeného česneku s vůní rozmarýnu. Moc ingrediencí nepotřebujete. Polévka sama o sobě není tolik pikantní, mohou ji tedy i děti. Tipy na vyladění polévky najdete na konci receptu.

Potřebujete

5 palic česneku
Pár větviček rozmarýnu
1menší cibuli
3 větší brambory
1 litr zeleninového vývaru
Olivový olej
sůl
pepř

Připravte si pekáček s pečícím papírem a troubu zapněte na 200 stupňů. Palice česneku seřízněte z vrchu tak, aby jste odstranili slupku. Česnek a Rozmarýn připravte do pekáčku, zakápněte olivovým olejem a posolte. Ráda používám olivový olej ve spreji a růžovou himalájskou sůl. Pečte cca 30 minut v rozpálené troubě, větvičky rozmarýnu můžete vyndat už po 15 minutách, když začnou být opečené. Hotový česnek je měkký, vršek zlatavý ale nesmí být spálený, jeho chuť je pak velmi hořká a do polévky by byl nepoužitelný. Upečený česnek nechce chvíli vychladnout ať si nespálíte prsty.

Mezitím si v kastrůlku, ve kterém budete dělat polévku na troše oleje ( nebo Ghí) osmahněte na jemno nasekanou cibulku. Smažte dokud nebude do zlatova opečená. Česnek ze slupek jednoduše vymačkejte prsty, je to snadné. Přidejte ho na cibulku, pár vteřin opékejte a zalijte vývarem a přidejte větvičky rozmarýnu. Vývar můžete použít také hovězí, kuřecí, co máte doma, čistou zeleninovou chuť, ale zachová jen zeleninový vývar. Přidejte nakrájené brambory a vařte do jejich změknutí. Rozmarýn a tak akorát měkké brambory opatrně vyndejte a polévku rozmixujte. Můžete rozmixovat také s částí brambor a polévka tak rovnou zahustit. Polévku osolte a opepřete. Můžete podávat

Tip nakonec

smetana 12%
plátky sušeného česneku
čerstvý česnek

Pro ty z vás, kteří mají rádi jemnější chuť, polévku zjemněte 12% smetanou. Naopak pikantnější chuť dodáte přidáním sušených plátků česneku nebo čerstvého rozmačkaného. Polévka sama o sobě není tolik pikantní, mohou ji tedy i děti. 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *