Cuketový salát

Miluji léto, ale na můj vkus už trvá moc dlouho a začala mi pomalu docházet inspiraci co k jídlu, když jsou venku třicítky. Měla jsem chuť na lehké teplé jídlo, ale stát dlouho u plotny se mi nechtělo. Cuketový salát je naprosto ideální. V kombinaci se sýrem vás salát zasytí, ale není v horkých letních dnech těžký do žaludku. Cuketu nejčastěji připravuji  grilovanou, na plátky s trochou olivového oleje a soli. Při nedávném nákupu jsem si všimla malých žlutých cuket a do salátu jsem použila jednu žlutou a jednu zelenou. V chuti cuket rozdíl nevidím, ale více barev dodá salátu pestrost, stejně tak jako použití červené cibule, která díky své barvě v kombinaci se sýrem vynikne. Příprava je jednoduchá.

Potřebujete:

2 malé cukety
1 menší červenou cibuli
1 velké rajče ( dvě menší)
1 balení sýru Mozzarella
100 g Balkánského sýru
několik listů bazalky
olivový olej 
sůl
Parmazán na posypání ( nemusí být, ale od té doby, co jsem si ho přivezla z Itálie, dávám parmazán skoro všude). 

Omyté cukety jsem nakrájela na tenké plátky, ale ne úplně průsvitné, zkrátka tak, aby drželi svůj tvar. Velkou cibuli nakrájejte na půlkolečka, malá stačí na kolečka,  rajčata na plátky, pokud máte velká rajčata, překrojte je ještě na půl. Balkánský sýr nastrouhejte nebo lehne rozdrobte rukama, mozzarellu připravte na slabé plátky, nebo menší kousky, stačí natrhat. Dno menšího pekáčku vymažte olivovým olejem. Mám ho raději než obyčejný řepkový, dodá zelenině osobitou vůni. Na olej naskládejte polovinu cuket, dávat je můžete lehce přes sebe a posypte trochou balkánského sýra. Další vrstva jsou rajčata posypaná bazalkou a také balkánským sýrem. Následuje vrstva z cibule s balkánským sýrem. Poslední vrstva je druhá část cuket. Nakonec přidejte mozzarellu, rovnoměrně, tak aby zeleninu zapekla, celý salát můžete zakápnout trochou olivového oleje. Pečte v troubě na 200 stupňů cca 30 minut. Cukety budou upečené akorát, ale nestane se z nich bláto, mozzarella bude zlatá, balkánský sýr dochutí zbytek salátu.

Salát podávejte ještě teplý, posypaný hoblinkami parmazánu. Použití soli nechám na vás, někomu stačí sůl, kterou pouští balkánský sýr, jiný potřebuje množství větší. 

Případně můžete použít také další druhy zeleniny jako jsou žampiony, červená řepa, batáta, plátky česneku. Výborné jsou také bylinky na dochucení, například čerstvý rozmarýn nebo oregano. Pro efekt poslouží i sušené bylinky, ale chuťově nedoplní zeleninu tolik. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *