Single ladies

Neustále jsem váhala, jestli zkušenost se seznamovacími portály a aplikacemi zveřejnit. Tři čtvrtě roku mám sepsaných několik konceptů, ale stále mi to nedávalo takový smysl, jaký bych si představovala. A tak nad tím přemýšlím, koukám na knížku, co mám před sebou a říkám si, proč ne. Kniha se jmenuje Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech  a všem single ladies doporučuji přečíst, získáte tak úplně jiný pohled na randění.

Kde se má holka s třicítkou na krku seznámit?

Nejznámější seznamovací server seznamka.cz zná snad každý. Nikdy jsem tam registrovaná nebyla a nikdy jsem to neměla v plánu. Vždycky jsem si říkala, kdyby to bylo tak úspěšné, není tolik svobodných lidí hledajících vztah. Kvalitní vztah. Jsem mobilní typ, vše po ruce, mám tedy vyzkoušené aplikace Badoo a Tnder. Tinder jsem si stáhla poprvé kdysi dávno, už nevím jak je to dlouho, ale určitě to bylo v nějaké vztahové mezi pauze, kdy jsem se chtěla ujistit, že ne všichni chlapi volové. Tinder jsem několikrát odinstalovala a opět nainstalovala zpět. Pokaždé jsem měla pocit, že je to tragédie na ntou. Stáhla jsem si ho také kvůli informaci, že se přes ní seznámil kamarád a nebylo to tak špatné. Po zkušenostech na Tinderu a pauze v seznamování jsem si stáhla aplikaci Badoo. Kamarádka má díky ní přítele už několik let a jsou nanejvýš spokojeni. Říkala jsem si, za registraci nic nedám. Tak proč ne. Když se ohlédnu zpětně, při troše štěstí se tam možná dají najít výjimky, ale chce to hodně trpělivosti a času na randění, to já bohužel nemám.
Nebyla jsem on-line nějak intenzivně, ale měla jsem chvíle, kdy jsem si říkala, že by nemuselo být špatný být s „někým“ . Vždycky může být hůř.

Zlom přišel někdy v létě, psala jsem si s celkem fajn chlapem, domluvili jsme si rande a já to měla totálně na háku. Poprvé jsem nebyla vystresovaná, nestála jsem hodinu před zrcadlem, prostě jsem to neřešila. Mě se ten chlap zdál opravdu fajn a těstě před odchodem z bytu na mě přišla neskutečná panika. Najednou mi před očima vyskakovali otázky.
Co když to vyjde? Co když bude opravdu fajn a tím skončí moje svoboda? Co když už nikdy nebudu sama? Budu se muset někomu přizpůsobovat? Co když je tohle moje poslední chvíle totální volnosti?
Holka magor! Celou tu půl hodinu jsem byla tak nějak položená z toho co by mohlo nastat. Na rande jsem nakonec šla, i když jsem přemýšlela o zrušení. Bylo to moc fajn, viděli jsme se dvakrát, nic dál z toho mimo přátelství nevzniklo, ale mě to dovedlo ujasnění si některých věcí.Třeba k tomu, že nejsem na vztah připravena. Nejsem připravena udělat místo ve svém životě pro dalšího člověka. Nechci svůj život někomu podřizovat a vnitřně nejsou zahojeny všechny rány z minulosti.

Za celých 6 měsíců proběhlo celkem 8 schůzek (květen – říjen). Nejkratší trvala cca 30 minut a nebylo to protože by byla nejhorší. Nejdelší schůzka se protáhla přes měsíc a byl to takový krátký vztah který mě dokázal po profesní i psychické stránce neskutečně posunout.

S jakými typy mužů jsem se potkala?
Nejmladšímu bylo jako mě, tenkrát 27 let, nejstaršímu 43 let. Vznikla jedna teorie, která se mi potvrdila. Chlapci do třiceti let vám na rozloučenou dají takovou tu kamarádskou pusu, pánové v rozmezí 31-39 si drží svůj odstup a když kamarádská pusa, tak na druhé schůzce ( jednou vyzkoušeno) a muži po čtyřicítce by se nejraději hned líbali, naštěstí v tomhle mám jasno zase já. Šla jsem na rande s ajťákem, státním úředníkem, Developerem, městským policistou, panem podnikatelem, státním policistou, panem – dělal jsem a vím všechno a taky s muzikantem, celkem známým. Jediné, k čemu jsem dospěla, že se na daných seznamovacích serverech vyskytují někdy normální chlapíci, kteří ale do jednoho nemají vyřešenou minulost nebo ji vyřešenou mají, ale rozhodně neví, kam se v životě posunout dál. Ve většině případů hráli roli také jejich bývalé partnerky. Všechny pány spojovali jejich velké plány do budoucnosti, ale ta byla někdy hodně vzdálená. Dva dokonce fungovali s EX ve společné domácnosti. U jednoho jsem měla pocit, zda je skutečně rozvedený, jak říká.

Co jsem zažila v průběhu seznamování?
Nejhezčí ( z randící etapy) a nejhorší ( za celý život) rande jsem zažila na pražské Kampě. Nejhorší rande probíhalo tak, že jsme šli procházkou po staré Praze a zakotvili na lavičce poblíž Sovových mlýnů. Atmosféra byla fajn do chvíle, než začal vyprávět o restauraci. Byl jsem tam s bejvalkou. Hrozný ceny, hrozná restaurace, snobská. Už bych tam nikdy nešel. Byla jsi tam někdy, zeptal se mě. Chtěla jsem mu říct, že ano, na tom nejhezčím rande, ale nakonec jsem jen řekla, že už musím jít. Byl to typ člověka, kterému se nikdy nezavděčíte a představa čehokoliv společného mi přinesla maximálně osypky. Nemyslete si, problém nebyl jen toto, já jsem nikdy nezažila tak arogantního a sebestředného člověka a představa, že s někým takovým strávím ikdyby jen další hodinu svého času mě děsila víc než cokoliv. Zažila jsem jedno moc prima rande se zajištěným třicátníkem, všechno by bylo možná i na dobré cestě, ale já měla pocit, že sedím proti svému expříteli. Ikdyž se mi zdát ten týpek sebelepší, nějaký důvod, proč s EX nejsme vždy existuje a proto ani toto rande se již nikdy neopakovalo. Nejkratší schůzka trvala cca 40 minut a potencionální protějšek si to dal o pauze mezi prací, taky možnost. Nebylo to vůbec špatné, ale pocit jsem měla, jako když si zkoušíte šaty, které se vám líbí, ale prostě se v nich necítíte, něco vám na nich nesedí.

Zážitky online
Přijde mi zpráva, někdy ji hned otevřu, přečtu a říkám si, že odepíšu později,až na to budu mít čas. Druhé straně se ukáže přečteno a za pár minut ( někdy také do pár vteřin) mi přijde přijde odpověď typu To ti nestojím ani za zprávu? Sorry, nestojíš, říkám si v duchu. Tohle se mi stávalo celkem často.

Kluk, okolo třiceti, rok sám, prvních pár vět bylo fajn, pak si začal ztěžovat, že už rok nemůže najít holku. Ve stěžování pokračoval i dále, že je asi hodně ošklivý, když žádnou slečnu teď nemá. Já jsem to ignorovala, neodepisovala jsem a během půl hodiny mi dorazilo 15 zpráv, podobného typu. Taková online samomluva. Poslední jeho věta byla, že kdyby si dal na profilovku Porshe, určitě by se mu ozvalo spoustu holek. Což už mi nedalo a napsala jsem mu krátkou větu : Pokud chceš zlatokopku, Porshe bude ideální. Už se neozval.

Po cestě vlakem jsem si prohlížela obrázky na Tinderu, najednou na mě vyskočila fotografie muže, ve kterém jsem poznala jednoho ze svých známých. Nevím, co tam hledal, ale jistojistě vím, že fotografie byla více než aktuální a partnerku měl také. Přivedlo mě to na myšlenku, kolik z těch pěkných chlapů co vám píšou, zvou na víno, do kina, víkend do ALP nebo do vířivky je ve skutečnosti ženatých, zadaných nebo mají rodinu s dětmi?

Často jsem narazila na profily ženatých pánů, kteří, nejen že na fotografii odhalí svou( a žádní Clooneyové to nejsou) ale také text typu Jsem ženatý, ale hledám někoho na tajné scůhzky, sex a pod., nebo hledám milenku a mám rodinu. Když si uvědomím, kolik lidí na téhle aplikaci funguje, mají pánové celkem odvahu.

Podtrženo, sečteno, důvodem k ukončení randící etapy byl fakt, že jsem si nepřipadala tolik zoufalá, abych se do některého ze vztahů vrhla po hlavě. Chtěla jsem někoho s kým budu mít pocit, že je všechno jak má, automatické, normální, přirozené a prostě hezké. Kamarád mi řekl, že jsem náročná a chci toho moc a já to naopak brala tak, že není ta správná chvíle na nový vztah. Nic jsem nechtěla za každou cenu a být single mi tak trochu i vyhovovalo.

Závěrem mohu říct, že jsem měla při schůzkách štěstí, nenarazila jsem na žádného úchyláka, sňatkového podvodníka ani sběratele milenek, když se podíváte na internet, mohlo to dopadnout hůř. Nescházela jsem se s kdekým a spousty jsem jich odmítla na základě komunikace. Seznamky nezavrhuji, jen pokud se tam do nějakého hledání pustíte, buďte opatrné, přece jen je to online svět.

Partnera jsem nakonec našla mimo online svět. Paradoxem zůstává, že jsme kolem sebe kroužili tak dlouho až jsme se dali dohromady. A nebyla to krátká cesta. O tom zase příště. Takže holky, zkuste se kolem sebe někdy pořádně rozhlídnout, třeba ten váš pan pravý je někde poblíž.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *