Polévka z červené čočky

Červená čočka patří do skupiny luštěnin stejně jako pro nás běžná čočka hnědá. Velkou výhodou této čočky je ale její rychlé využití. Nemusí se dlouze namáčet a následně vařit delší dobu. Stačí ji dobrá čtvrthodinka a je měkká, ne-li rozvařená na kaši.

Tato drobná luštěnina je plná bílkovin a vitamínů. Díky tomu, že je bez slupky nenadýmá a je tedy vhodná také pro malé děti jako první zdroj bílkoviny.

250 g červené čočky
100 g anglické slaniny vcelku
2 šalotky
750 ml zeleninového vývaru
1 menší mrkev
1 polévková lžíce olivového oleje

Slaninu nakrájíme na malé kostičky, šalotku na jemno a mrkve na menší kolečka. V nepřilnavém hrnci rozpalte jednu polévkovou lžíci olivového oleje, přisypte slaninu a chvíli opékejte.  Ve chvíli, kdy začnou být kostičky slaniny opečené, přisypte na jemno nakrájenou šalotku a za občasného míchání opékejte. Šalotka lehce zezlátne, přidejte cca 1/3 červené čočky a dvě, tři minuty opékejte za častého míchání. Přilijte část vývaru a čočku nechte lehce rozvařit cca 5 minut. Přisypte zbylou čočku a zalijte vývarem. Vařte max 10 minut do změknutí čočky. Před koncem vaření přidejte tenká kolečka mrkve. Když by se mrkev vařila déle, rozvaří se, takhle si zachová svou křupavost ale zároveň lehce změkne.  Polévka je hotová. Při podáváním můžete dochutit čerstvým nebo sušeným libečkem.

TIPY

  • Čočka, kterou přidáváte jako první zahustí polévku, proto ji dávám pouze část a zbytek jen zlehka povaříme. Červená čočka je rychle uvařená, je to ideální jídlo, pokud nemáte moc času.

 

  • Místo zeleninového vývaru můžete použít masový, střídám oba. Většinou tak, že při přípravě hovězí/kuřecí/zeleninové polévky část čistého vývaru zamrazím a při následném použití pak naředím.

 

  • Anglickou slaninu zkuste vynechat nebo místo ní použijte libové uzené maso nebo kousek klobásy. Pro dospělé bude mít polévka šmrnc přidáním pikantní klobásy, špetky chilli nebo kousek strouhaného zázvoru.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *