Velikonoční mazanec

Velikonoce budou za chvíli ťukat na dveře a k nim mimo barvení vajíček a pletení pomlázky patří pečení. Všichni znáte mazanec a nádivku i beránka. 

Svatý neboli Pašijový týden začíná Květnou nedělí  a končí o týden později, v neděli,  na Boží hod Velikonoční. Mezi nejznámější dny patří Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. Přestože jsou Velikonoce křesťanský svátek, tradice nedodržujeme.

U nás vypadají Velikonoce obyčejně, jednoduše. Týden dva před Velikonocemi připravíme s Lukáškem výzdobu. Čím je větší, tím více se s ním snažím vyrábět. O víkendu upečeme beránka, mazanec a nádivku. Na Boží hod Velikonoční obarvíme a ozdobíme vejce. Na Velikonoční pondělí se děti vydávají s pomlázkami do ulic vesnice. Pro mě jsou Velikonoce spíše taková oslava jara, je to znak, že už je zima za námi, i když to venku ne vždy tak vypadá. 

Nejraději mám Mazanec. Plný madlí, rozinek, vláčný, ke kávě. Příprava je přitom jednoduchá. Kynutého těsta se nebojte. 

Potřebujete:

200 g hladké mouky
300 g polohrubé mouky
100 g cukru
1 kostka droždí
140 g hery
2 žloutky
špetka soli

  citronová kůra z jednoho bio citronu.
50 g rozinek
80 g mandlí

Klasický proces přípravy kynutého těsta zahrnuje kvásek a pak následné přidání ostatních surovin. Přípravu těsta na mazance provázel karambol s domácí pekárnou, kvásek se nekonal a nakonec jsem smíchala všechny suroviny najednou. Jako vždy jsem chystala ingredience do nádoby. Mouky, cukr do jednoho rohu a na něj rozdrobené droždí, které zaleju mlékem. Na druhou stranu nádoby jsem dala vejce, sůl, citronovou kůru a heru. Zapnula jsem domácí pekárnu na program těsto ( vytvoří vám propracované kynuté těsto za 1,5 hodiny) ale pekárna nic. Nastal problém. Pekárna nepracovala.

Teď tedy postup bez domácí pekárny.

Jako první jsem namočila rozinky do rumu. Nejlépe přes noc. Použít můžete také teplou vodu nebo rozinky namočit do mléka.

Ve velké míse jsem smíchala obě mouky a cukr. Přidala jsem rozdrobené droždí, vlažné mléko, žloutky a heru. Heru používám záměrně, v kynutých těstech mi chutná více než klasické máslo. Nakonec jsem přidala citronovou kůru. Bio citron koupíte v každém větším supermarketu. Těsto jsem důkladně zpracovala. Dejte si záležet, všechny suroviny je důležité mít zapracované a tím vytvořit hladké kompaktní těsto. Těsto jsem po zpracování nechala zhruba dvě hodiny odpočívat na teplém místě poprášené moukou a přikryté utěrkou. Těsto zvětšilo svůj objem třikrát. Pokud jsou pro vás dvě hodiny dlouhá doba, alespoň hodinu by těsto odpočívat mělo. 

V době kynutí jsem si připravila mandle. Kupuji neloupané. Spařila jsem je vařící vodou. Někdy se mi stává, že nejdou snadno oloupat na první pokus, proleju je tedy studenou vodou a poté znova vařící. Mandle jsem nakrájela na různě velké kousky. 

Kynuté těsto připravené k dalšímu zpracování jsem si rozdělila na 10 částí po cca 100 gramech. Každý z deseti bochánků jsem znova propracovala a přidala jsem také rozinky a mandle. Do každého dle potřeby. Malé Mazance jsem pekla na plechu vyloženým pečícím papírem.  Hotový mazanec jsem přendala na plech, uprostřed nahoře jsem lehce nařízla kříž, pomazala bílky a posypala mandlemi. Před pečením jsem je nechala ještě 30 minut odpočívat na plechu. Nechávejte mezi nimi mezeru, zvětší svůj objem, tak ať se vám nespečou dohromady. 

Pekla jsem na 180 stupňů cca 30 minut. Mazance sem po zhruba 15 minutách přikryla pečícím papírem také z vrchu, začali mi chytat více barvy než bylo potřeba. Po přikrytí jsem je pekla dalších 15 minut, barva byla zlatavá a těsto se po zkoušce špejlí nelepilo. 

Sladké jsou tak akorát, nic přeslazeného. Jsou vláčné, měkké ale ne suché a dusivé. Prostě výborné. Vyzkoušejte a napište mi, jak se vám povedli.

Dále mám pro vás výborný recept na velikonoční nádivku, ale zatím čekám, až vyrostou kopřivy. Tak snad se do těch Velikonoc dočkáme 🙂 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *