Vanilkové věnečky

Poslední dva roky na rodinné sešlosti připravuji dezerty. Většinou to jsou dorty, tentokrát jsem chtěla změnu a tak jsem si na sebe ušila bič v podobě skoro stovky malých věnečků. Věnečky jsou z odpalovaného těsta, které není tak těžké, jak si mnozí myslí. Daleko těžší pro mě bylo vytvořit takové množství věnečků.

Z uvedeného množství těsta vytvoříte cca 40 – 50 ks mini kousků. Základní recept mám z webu Pradobroty.

Korpus z odpalovaného těsta je opravdu vychytaný a za celou dobu pečení se mi pokaždé povedl.

Korpusy z odpalovaného těsta

150 ml vody
65 ml oleje
125 g hladké mouky
3 ks vajec velikost L
špetka soli

Do většího, nejlépe nepřilnavého hrnce dejte vařit vodu, olej a špetku soli. Až začne voda vřít, vsypte mouku a míchejte, dokud se z těsta nestane jednotná hmota, která se odlepuje od stran. Těsto odstavte z plotny a nechte zchladnout. Dělám to tak, že si těsto přendám z horkého hrnce do mísy ve které zapracovávám vejce. Ve chvíli, kdy máte těsto vlažné zašlehejte po jednom vejce. Dá to trochu práce pokud nepoužijete robot, ale stojí to za to. Hotové těsto naplňte do zdobícího sáčku a na plech vyložený pečícím papírem tvořte kroužky. Čím větší větrníčky chcete, tím větší zdobící špičku použijte.

Malé větrníčky, jednohubky jsem pekla maximálně 15 minut ( spíše deset minut) při 200 stupních. Hotové větrníčky poznáte tak, že zvětšily svůj objem do výšky a jejich povrch je zezlátlý. Korpusy nechce vychladnout.


Když by jste vejce zašlehali do horkého těsta, hrozí jejich sražení. Pak by korpusy nevyběhly v troubě tak, jak by měly. Během chladnutí těsta si připravuji krém, který pak hotový dávám do lednice trošku ztuhnout aby se s ním lépe pracovalo. 


 

Vanilkový krém

2x kvalitní vanilkový pudink v prášku
1 vanilkový cukr
100 g tmavého třtinového cukru
500 ml mléka
125 g másla

Pudink uvařte podle návodu, jen mléka použijte pouze 500 ml  a při vaření použijte vanilkový cukr. Pudink nechte zcela vychladnout a občas promíchejte, aby se na povrchu neutvořil škraloup. Pokud se vám přece jen vytvoří, před použitím pudinku škraloup odstraňte. Máslo vyšlehejte s tmavým cukrem do pěny a postupně přidejte studený vanilkový pudink. Krém před plněním korpusů vychlaďte v lednici. Vzhledem k poměru másla a pudinku krém zcela neztuhne.


Krém je spíše lehčí, pokud by jste chtěli hutnější, použijte pouze 1 vanilkový pudink a 250 ml na 125 g másla, případně v základní dávce zvyšte máslo na 250 g. Tužší krém můžete vrstvit na sebe a tím budou věnečky vyšší. 


Vychladlé korpusy opatrně rozřízněte. Nejraději používám kratší velmi ostrý nůž. Zdobící sáček naplňte krémem, zdobící špičku použijte stejné velikosti jako při tvoření korpusů. Krém nanášejte do kolečka na spodní část korpusu a  a přiklopte druhou částí. Fondán na věnečky nedávám, jsou sladké sami o sobě. Před podáváním je pouze zlehka pocukrujte moučkovým cukrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *