Chia pudink s avokádovým krémem

Chuť do zdravého životního stylu mě zatím neopustila. Občas to flákám, jako například na horách, kdy jsme přes oběd chodili do restaurace, ale stále se snažím vyvažovat jídelníček zdravějšími variantami. Nevydržím úplně bez sladkého a čistě jen ovoce mi čokoládu nevynahradí. Chia semínka mám poslední měsíc ve velké oblibě a avokádový krém budu dělat určitě častěji. Je to rychlé a s trochou fantazie s toho vykouzlíte perfektní dezert třeba na první jarní grilovačky. 

Chia pudink

100 g Chia semínek
cca 300 – 400 ml Kokosového ( dle chuti jiného) mléka

Chia semínek namočte do mléka dle své chuti. Já mám nejraději kokosové, dodá jinak neutrálním semínkům příjemnou chuť. Použít ale můžete jakékoliv. Mléka dávám méně, zhruba 300 ml a podle potřeby poté přidám více. Semínka od různých značek mají také různou savost.  Semínka nechte namočena zhruba půl hodiny, zvětší svůj objem a jejich konzistence bude jako pudink nebo želé. Uchovávejte v uzavřené dóze v lednici. 

Avokádový krém

1 měkké, zralé větší avokádo
2 zralé banány
3 PL holanského kakaa
1 PL Agávového ( nebo dle chuti jiného) sirupu – nemusí být

Rozmixujte oloupané a na kousky nakrájené avokádo společně s měkkými banány. Přidejte kakao a nechce mixovat do hladké nadýchané pěny. Trvá to opravdu chviličku. Pokud je na vás krém málo sladký, přidejte například agávový sirup, chuťově je k avokádu a kakau nejpříjemnější. Ráda používám také rýžový, ale ten není tak výrazný. Uchovávejte v lednici. Někdo tomu říká zdravá nutella. Do té to tedy má podle chuti daleko, ale jako alternativa je to skvělé a stoprocentně zdravější. Chuťově je to krém, který bych si troufla dát do zdravějšího dortu nebo ho dále využít i při jiném pečení. 

Do skleničky nebo pohárku dejte do poloviny chia semínka, přidejte avokáddový krém a navrch přidejte ovoce, popřípadě jinou ingredienci na kterou máte chuť.  Výborná je kombinace s jahodami, mangem nebo s kokosovými lupínky. Chybu neuděláte asi se žádnou kombinací. Chia semínka jsou chuťově nevýrazná, jejich chuť můžete vyladit chutí mléka. Společnost Nemléko má v nabídce výborné mandlové a makové. Kokosové vyrábím doma popřípadě kupuji od společnosti ALPRO, která nabízí široké spektrum výrobků. 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *