Bezlepkový dort

Život bez sladkého mi zatím moc nejde. Snažím se cukr omezit na minimum,někdy chuť na něco dobrého ke kávě mám. Zkoušela jsem recept na čokoládový dort bez mouky a cukru. Je křehký, skoro se rozpadá, ale moc dobrý. Určitě to není dietní verze dortu, takovou asi ani neuděláte, ale alternativa tučným dortům to určitě je. 

Na korpus dortu potřebujete 

100g tmavé kvalitní čokolády
4 vejce velikosti M
200 g kokosové moučky
100 g másla
4 PL agávového sirupu
2 vrchovaté PL kakaa

Ve větší míse vyšlehejte vejce do pěny. Zabere to chvíli času, ale čím více budou nadýchanější, tím nadýchanější bude také dort. Přidejte sirup z agáve a kakao. Promíchejte aby se kakao dostalo všude do těsta. Dále zamíchejte kokos. Používám kokos, který mi zbude při výrobě mléka, ale použít můžete klasický, kupovaný, strouhaný, jen ho trochu pomelte v mixéru. Čokoládu rozpusťte s máslem. Používám  k tomu mikrovlnku na jednu minutu při nejvyšším výkonu. Čokoládu s máslem zamíchejte do těsta. Dort jsem pekla v malé vysoké dortové formě vyložené pečícím papírem cca 45 minut při 180 stupních. Použít můžete také větší formu, dort bude nižší a dobu pečení zkraťte cca na 30 minut. 

Před podáváním nechce čokoládový dort úplně vychladit. 

Tip na podávání: V menším kastrůlku rozvařte ovoce podle chuti, nejlepší je lesní ovoce nebo maliny, borůvky, jahody. Oslaďte trochou sirupu a přelijte touto omáčkou dort při podávání. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *