Slaný koláč

Slavit narozeniny pár dní po Novém roce mě každý rok zaměstnává myšlenkou, co připravit jako pohoštění.
Všichni jsou přejedeni chlebíčků, jednohubek, pomazánek a abych se přiznala, tak minimálně celý leden se mi nic takového připravovat ani nechce.

Pro takové chvíle je můj velký pomocník listové těsto. Mražené seženete v každém obchodě. Od značky Nowaco seženete také listové těsto cereální. Pracuje se s ním hůře než s klasickým, především kvůli zrníčkům, ale chuťově je výborné. Dnes už je v nabídce také chlazené, již rozválené listové těsto. Pokud opravdu spěcháte, ušetříte si čas rozmrazováním a válením. Nabídka je opravdu velká a využití také. Mohla bych si udělat domácí listové těsto, ale jako vytížená pracující máma alespoň tuhle část přenechám obchodům.

Nejraději peču slaný koláč. Je to recept co dům dal. Rychlé pohoštění, ještě rychlejší večeře. Proberte lednici a do koláče použijte na co máte zrovna chuť :-).

Na velkou koláčovou formu jsem použila následující ingredience. 

250 g listového těsta / 1 plátek
1 smetana na vaření 12% 

1 vejce velikosti M
6 půlek sušených rajčat naložených v oleji
50 g Nivy
50 g Eidamu 30% 
100 g Anglické slaniny

Suroviny použijte podle chuti. Změňte druhy sýrů, místo slaniny můžete použít libovou šunku nebo kus jiné uzeniny. Přidejte smaženou cibulku. Výborná je kombinace kozího sýru, brusinek a vlašských ořechů. Fantazii se meze nekladou. Zkuste vyměnit 12% smetanu za zakysanou, chuť bude pikantnější a ne tak jemná.  

Troubu rozpalte na 180 stupňů. Listové těsto rozválejte na kulatou placku. Pokud nemáte dortovou formu, použijte menší pekáček s vyššími stranami. Formu vymažte slabou vrstvou oleje. Do formy přendejte těsto, přimáčkněte ke stěnám. Výška těsta na stěny je cca 1,5 cm. V menší míse smíchejte smetanu s vejcem a osolte, opepřete. 

Na těsto pokládejte rovnoměrně slaninu. Pokud máte čas, opečte ji na pánvi na sucho. Přidejte na menší kousky nakrájené nebo nastrouhané sýry a okapaná sušená rajčata.

Směs na koláči zalijte rovnoměrně směsí smetany s vejcem. Pečte cca 30 minut. Listové těsto vyběhne a náplň bude pevná, lehce zlatavá.

Koláč je výborný teplý i studený. Za studena se lépe krájí a také servíruje, ale u nás se většinou vychladnutí nedočká :).

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *