Pečené kuřecí kousky se zeleninou a dipem

Zatím mne stále neopustila snaha o zdravější životní styl. Já bych byla schopna žít o zelenině, ovoci a rybách. Dítě ale potřebuje vyváženější stravu a tak se snažím najít alternativu mezi dobrými a zdravými recepty. Inspiraci hledám na internetu, na síti Pinterest a aktuálně na Instagramovém profilu „FIT“ recepty. Odtud také pochází původní recept, který jsem si poupravila. 

Pečená zelenina

1 větší batáta ( cca 0,5 kg)
0,5 kg menších brambor
2 PL oleje
sůl, pepř

Očištěné a omyté brambory i batátu nakrájejte na kousky. Ideálně stejně velké. Doba pečení bude záležet na velikosti zeleniny, čím menší, tím rychleji budete mít oběd na stole. 

Kousky zeleniny obalte v oleji. Dělám to tak, že zeleninu přendám do uzavíratelné dózy, přidám olej, dózu uzavřu a protřepu. Rovnoměrně se obalí v oleji a nepotřebujete velké množství. Přendejte na plech vyložený pečícím papírem a posypejte kořením.

Kuřecí kousky

300 g kuřecího masa 
50 g kukuřičné mouky
50 g lahůdkového droždí
2 PL olivového oleje
1 KL lahůdkové papriky
Sůl, pepř

Maso nakrájejte na malé kostky. Pokud vyndaváte maso z mrazáku tak jako já, tak polomražené se vám bude krájet dobře. Snadno z masa nakrájíte stejně velké kousky. Na maso dejte olivový olej a důkladně promíchejte tak, aby jste maso v oleji dobře obalili. V další misce smíchejte mouku, droždí, papriku a sůl s pepřem. Maso ve směsi obalte. Práci si usnadníte tím, že do uzavíratelné nádoby tak jako u zeleniny nasypete směs a maso, uzavřete a důkladně protřepte. Maso se rovnoměrně obalí. Dejte na plech vyložený pečícím papírem. 

Pečte v troubě na 200 stupňů cca 30 minut. 

Alternativy

  • Lahůdkové droždí vyměňte za parmazán
  • Rostlinný olej vyměňte za Ghí, získáte tím ještě zdravější variantu
  • Do směsi na obalení masa přidejte čerstvé bylinky, například oregano nebo bazalku
  • Do dipu přidejte červenou cibuli, získáte tím barevnost
  • Jako dochucovací prostředek používám v zimě ráda zeleninové dochucovadlo Kucharek. Je bez přídavku konzervantů a obsah sušené zeleniny je 15,5 %, což je zatím snad nejvíc, co jsem viděla v obchodě. Po zbytek roku sáhněte po čerstvé zelenině nebo čerstvých bylinkách. 

 

DIP

200 g bílého jogurtu
2 PL nízkotučného tvarohu
1PL hořčice
1KL zeleninového dochucovadla
1 menší cibule

Cibuli nakrájejte na jemno a smíchejte s ostatními surovinami. Bílý jogurt dávám s obsahem tuku 3,5 %. Čím více tuku bude obsahovat, tím hutnější dip bude. Můžete ho vyměnit za zakysanou smetanu. Pokud s vámi jí také děti, použijte polotučný tvaroh. U dětí velmi nerada vidím nízkotučné varianty a vám to tolik neublíží. 

Hořčici používám buď dětskou, pokud to budou jíst děti nebo americkou, kterou koupíte například v Lidlu. Zajímavá alternativa je Dijonská nebo Bavorská hořčice.  

Výraznější chuť bude mít dip s přidáním čerstvě nasekané pažitky nebo na jemno nasekaných ředkviček či jarní cibulky. Zajímavou chuť dostanete také přidáním česneku. 

Dip servíruji v malých miskách, které jsem koupila v Ikea a jsou naprosto super. Především pro ty, kteří nesnášíte různé dipy, majonézy atd. rozpatlané na talíři. A vypadají velmi elektivně s nasekanými bylinkami pro dochucování jídla přímo na stole. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *