Domácí müsli

Nejsem ten typ, co každé ráno s chutí snídá „zrní“.  Dřív jsem občas nějaké v obchodě koupila, ale vždy to byla snídaně z nouze, nebo ne tolik z nouze, jako že jsem z toho žádný gastronomický požitek neměla. Od nového roku jsem ze zdravotních důvodů najela na „zdravější režim“ a v rámci sladkého, bez kterého se obejít neumím, jsem se pustila do výroby domácího müsli.

Nečekejte přesné gramáže, je to spíše doporučení, řiďte se chutí. Někdo má raději více vloček, někdo více oříšků. 

Na přípravu jsem použila tyto ingredience: 
Ovesné vločky – obyčejné, drobnější, kupované v Lidlu. 
Žitné vločky (Country life)
Lněná semínka ( Country life)
Chia semínka ( Country life)
Med 
Čokoláda
Fíky
Rozinky

Množství surovin upravte podle sebe. Mě při tvoření ujela ruka a zásoby mám minimálně na měsíc. Smíchala jsem vločky se semínky a s pomocí medu, který jsem důkladně zamíchala jsem vytvořila lepivou směs. Kolik medu záleží na vás. Někdo má rád více, někdo méně sladké. Přidat můžete také oříšky nebo jiné druhy vloček. Mám moc ráda sojové, ale ty většinou používám ve slané kuchyni. Směs můžete osladit také některým ze sirupů, o kterých je na blogu článek z léta. Moc dobrý bude datlový nebo sirup z agáve. 

Zapékací mísu nebo hlubší plech vyložte pečícím papírem a směs rovnoměrně rozprostřete. Pečce na 180 stupňů cca 30 minut. Promíchávala jsem v minutových intervalech 10-10-5-5 konec pečení. 

Plech nechte chvíli odpočinout. Mezitím jsem nakrájela na menší kousky tmavou čokoládu s vysokým procentem kakaa. Fíky jsem pokrájela na menší kousky. Do vlažné směsi jsem zamíchala rozinky, fíky a čokoládu. Tím, že směs nebude úplně horká, ale ani studená způsobíte, že část čokolády obalí „zrní“ a část zůstane na kousky.

Vychladlé müsli přendejte do uzavíratelných dóz, sklenic a uchovejte v suchu.

Až dozobeme aktuální várku, budeme tvořit nové, ve více variantách se sušeným ovocem. Tohle bych spíše rychlý nápad. Další nápady a postupy určitě zdokumentujeme.

Luky chce svoje müsli, jen s vločkami, jahodami a čokoládou. Postup bude stejný. Jahody kupuji sušené mrazem. Ty z Společnosti Janova pec jsou výborné. Na výběr mají spoustu dalších dobrot, tak mrkněte. Jakékoliv sušené ovoce přidejte až po upečení základní směsi. Větší kusy je lepší pokrájet.

Tak popusťte uzdu své fantazii a vytvořte si svou originální směs.

P.S.: Máte zkušenost s obchodem Grizly? Narazila jsem na něj před pár dny a mají velmi příznivé ceny. Kde nejraději nakupujete oříšky a sušené ovoce ve větším množství vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *