Sedm dní do Vánoce

Třetí adventní neděle se blíží ke konci a já si konečně dávám nohy nahoru, v ruce svařák a v televizi zapínám film. Před pár dny jsem si zdravotně sáhla skoro na dno a tak jsem si řekla, že poslední týden před Vánoci věnuji relaxaci, zpomalím a budeme si s Lukym užívat vánoční atmosféru. K tomu se váže také příprava cukroví. Jsem blázen, mám připraveno 13 druhů a za sebou 114 vosích hnízd. Ve čtvrtek jsem se zařekla, neděle bude poslední den, kdy budu péct, popřípadě se patlat v nepečeném cukroví. Chci to dodržet, protože letos byly přípravy hodně náročné.

Vánoční svátky nestojí to za to, aby se člověk uštval  Užívejte si klidu a pohody, pokud nestíháte, cukroví jednoduše kupte nebo si to ulehčete nákupem hotových těst, které koupíte také kvalitní. Nehoňte se za úklidem, umytá okna nikdo neocení, maximálně tchyně a to se mě netýká a raději jděte s rodinnou na procházku, dejte si sklenku dobrého pití, otevřete knihu a nebo si pusťte pěkný film. Vánoce proběhnou ať budete mít uklizeno nebo ne.

Minulý víkend jsme koupili stromek, tak jako loni v Obi. Za super cenu máme 180 cm vysokou jedli, teď už stojí ozdobená v obýváku.

Abych následující čtyři (jupí, pouze čtyři pracovní dny) zvládla bez stresu a stihla zařídit vše co je potřeba, sepisuji si manuál. Jsem strašně poznámkový, diářový, sešitový člověk. Všechno si píšu na papír. Tak ať vám tento ještě pracovní týden rychle uteče.

Pár jednoduchých a rychlých tipů, jak si zpříjemnit čekání na Ježíška. 


Horká čokoláda s bonbony

500ml mléka
100 g kvalitní tmavé čokolády
1 smetana ke šlehání
bonbony marschmallow

Do menšího rendlíku dejte mléko a nalámanou čokoládu. Za stálého míchání přiveďte k varu a povařte, než se čokoláda rozpustí a zhoustne.

Smetana vyšlehejte. Nejlépe vyšlehat jde úplně vychlazená, ideálně hned po vyndání z lednice. Čokoládu nalijte do hrnečku, přidejte kopec šlehačky a zasypte bonbony. Mini marschmallow kupuji v obchodu Tiger. V Ikea jsem nedávno kupovala bílé bonbony ve tvaru sněhuláka, také moc pěkné. Horkou čokoládu nedoslazuji a dětem to vůbec nevadilo. Šlehačku také nesladím, v kombinaci s bonbony to sladkost vyváží. A je to fakt moc dobré.

 

Raffaelo kuličky

Nejvíc easy cukroví, moc dobré, rychlé a vzhledově pěkné.

1 plechovka Salka/ kondenzované mléko
1 balení kokosu ( 200 g)
oloupané celé mandle
cca 50 g kokosu na obalení kuliček

Salko smíchejte s balením kokosu. Z těsta, je to taková mokrá kokosová hmota, utvořte kuličku a dovnitř schovejte mandli. Kuličku obalte v kokosu, který máte stranou. Hotové cukroví uložte v chladu nebo ve spodní části lednice.


Rychlé linecké sušenky 

Do lineckého těsta, takové, které používáte na slepované linecké zapracujte sušené nebo kandované ovoce. Množství a poměr těsto : ovoce záleží na vás. Nejraději mám brusinky a množství dávám takové, aby bylo těsto hustě pokryto.  Pořádně těsto zpracujte, vytvořte malé kuličky a na plechu rozmáčkněte vidličkou. Pečte cca 8 minut na 180 stupňů. Povrch bude zlatavý a ucítíte vůni lineckého.

A takový tip nakonec k těstům, o kterých jsem psala na začátku. Když nestíháte připravovat doma těsta na pečené cukroví. ale chcete s dětmi doma něco připravit, v obchodech se dají koupit již hotová těsta. Při nákupu jen důkladně vybírejte, mají tuková – méně kvalitní a máslová, dražší ale moc dobrá. Koupit můžete oříškové ( rohlíčky), vanilkové linecké ( klasické linecké těsto), na perníčky, kakaové linecké a kokosové. Připravit tak můžete spousty variant cukroví a bez větší námahy a upatlaného nádobí. 

Klidný týden a užívejte vánoční atmosféru. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *