Nejen Vánoce na míru

Jako v písničce, v balícím papíru, Vánoce na míru. A co takhle Život na míru? 

Vánoce každého z nás mohou být jiné a přesto krásné a výjimečné. Nikoho nemůžeme soudit jen protože se rozhodne nezdobit stromeček, nepéct cukroví a raději si koupí letenku do teplých krajů nebo si zaplatí hotel na horách a večeři v restauraci. Nemůžeme se řídit podle představ ostatních a pokud něco chceme, musíme tomu trochu pomoct, jít naproti. Líbilo by se mi hodit starosti všedního dne za hlavu, sbalit kufr a sednout na nejbližší letadlo, ale chyběly by mi české Vánoce, pohádky, cukroví, stromeček a bramborový salát. Nejvíc by mi ale chyběli lidé mě blízcí.

JAK TO BYLO LONI?

Minulý rok jsem byla během adventu po rozchodu nebo spíše po krátkém románku. Za čtvrt roku jsem si uvědomila co už nikdy ve vztahu nechci.  Nejsem náročná, ale už vím, že jsou priority, ze kterých neslevím. Svým způsobem sehrál velkou roli Božský, Poslední dva roky měl velký patent zjevit se vždy v tu nejméně vhodnou chvíli, převrátit mi život naruby a zase zmizet. Byla jsem už unavená z neustálého vkládání energie do člověka, který si neuvědomuje, že někomu na něm záleží. Vystřelila bych ho do vesmíru, poslala na cestu kolem světa, cokoliv, kdybych měla jistotu, že na sebe přestanete neustále narážet. S ním jsou to totiž setkání, kdy si mozek bere dovolenou. Dva týdny jsem se sebou strašně bojovala, s emoci, s tím co chci a s tím co bude a pak … 

Řekla jsem si dost, Tohle budou ty nejkrásnější Vánoce, záleží jen na mě, co bude a jak se budu cítit. Touhle mantrou se budu řídit každý rok. To, že nemá člověk po svém boku toho, koho by chtěl, přeci neznamená, že musí být nešťastný. Za poslední rok jsem se naučila věřit ve věty Má to tak být. Nepřišel ten správný čas. Děje se to z nějakého důvodu. Netrap se kvůli tomu, co nemůžeš změnit. A jdi svým snům naproti.

Jen si myslím, že v době Vánoc si lidé uvědomují víc než dřív události které během roku nastali. Ve vzduchu jsou cítit emoce, lidé bilancují, dohánějí co nestihli. 

Vkládejte energii jen do těch, kteří si to zaslouží
Už už tu vypadalo, že vánoční svátky proběhnou v klidu, opak byl pravdou. Po svátcích musel Lukyho děda, můj bývalý tchán do nemocnice. Nečekaně, rychle, byla to velká rána, pro všechny. Snažila jsem se Ex popdořit, i přes všechny neshody, které mezi námi panují, najednou to nebylo důležité. Byl to druhý nejhorší Silvestr v životě, druhý hned po tom, který jsem trávila s Lukym po operaci v Motole.  Vzápětí jsem ale dopadla na dost tvrdou realitu. Snažila jsem se pomoct člověku, kterému jsem já nebo syn pak ani nestála za to, aby nám dal vědět zlepšující se stav tchána. Tento příběh bohužel po pár měsících měl velmi smutný konec. Celé, jak se k tomu můj bývalý partner postavil mě jen utvrdilo v tom, že energie a čas který máte je vzácný.
Dobře rozmýšlejte, komu ho dáte. Lidé, se kterými trávíte čas vás nesmí ubíjet, vysávat z vás energii, naopak měli by být pro vás jako nabíječka, impuls, hnací motor. 

Takže se netrapte tím, co změnit nemůžete a svůj život si zařiďte na míru přímo vám. Nikdy není pozdě, život je vlastně taková hra pokus/omyl. Když spadnete na zem, neohlížejte se, kdo vás zvedne, vstaňte sami. Plňte si sny, věřte v neuvěřitelné.

 

Nejkrásnější hrnek od mojí kolegyně a perníčky, to je ideální kombinace k pohádkám

Teď tři dny před Vánoci, vykašlete se na úklid a raději věnujte čas těm, kteří si to opravdu zaslouží.

Žijete jen jednou, tak ať to sakra stojí za to!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *