Český Krumlov a nákupy v Primarku

PRIMARK

Pokud vás lákají nákupy v Primarku, nejblíže máte možnost zvolit mezi Drážďany, Lincem a Vídní. My jsme zvolili cestu do Lince/ Linz. Primark ve velkém nákupním centru Plus City čítá 3 podlaží. Oproti Německu prý slabota, ale s tím zkušenost nemám, já jsem i tak byla jako v ráji. Hlavně v dětském oddělení.

Co vám budu povídat, mraky lidí, spousta věcí a na konci vaše karta bude brečet. Nakoupila jsem jak pro Lukyho, tak pro sebe. Něco se vyplatí, něco ne. Dětské velikosti jsou menší, hlavně značka Rebel. Dámské mi připadalo naopak i větší. U nás teď frčí Super Hero, tak si dokážete představit, jak naše nákupní taška vypadala ?. Jak je to s kvalitou zatím neřeknu, většina věcí poputuje pod stromeček, pouze spodní prádlo a zimní set si Luky ulovil už teď a zatím dobrý ?. Příště pojedu určitě bez dítěte.

Nechcete někdo udělat společný výlet do Drážďan?

JÍDLO

Po zpáteční cestě jsme se stavili na rychlý nákup ve Sparu. Cenově mi potraviny připadaly dost podobné, některé levnější a při akci naprosto super, některé dražší byly, ale kvalitou úplně jinde. Za mě jsou TOP hotová jídla, sladkosti a vše možné od značek Vitana a Maggi. Někdy fakt nestíhám ani uvařit a takový výběr bych potřebovala u nás. Polévka s princeznami a s hasiči naučí jist i nejedlíky a občas se to nezblazní. Drogerii jsem nezkoumala detailně, cenově bych řekla stejné a dražší, v drogerii to bude jiné, bohužel nebyl čas.

ČESKÝ KRUMLOV

Moje srdeční záležitost a jedno z nejkrásnějších měst.

Ubytování

Rozhodnutí jet vzniklo na poslední chvíli. Je-li jsme s našima a tak jsem potřebovala najít ubytování co nejblíže jim. Penzion Slunečný dům bylo naše útočiště na jednu noc. Najdete ho cca pár minut pěšky od historického centra, zpátky to budete mít o kousek delší, bydlîte totiž na kopci. Penzion vede moc milá majitelka a v ceně pokoje máte i snídani. Pokud budete mít cestu do Českého Krumlova, zkuste ubytování zde. Chybu neuděláte, níže najdete pár plusů, proč si vybrat toto ubytování:

+neomezená konzumace kávy a čaje kdykoliv během pobytu.

+kuchyň k dispozici včetně lednice

+ Bohatá snídaně včetně ovoce a zeleniny

+ Za rozumné ceny jsou k dispozici ochucené nápoje, pivo a víno.

Jediné minus, ale to se ovlivnit nedá, měli jsme pokoj vedle kuchyně a část německy mluvících hostů dělala v kuchyni velký rachot, což po náročném dni a snaze uspat dítě nic moc.

Občerstvení

Nikdy by mě nenapadlo, při výletu do cizího města, dělat rezervaci v restauraci. Příště budeme muset. V několika doporučených restauracích nám bylo řečeno, že bez rezervace máme smůlu. Ne všechny restaurace maji otevřeno v adventním čase s tak jsme bloudili uličkami Krumlova po tmě a v mrazu než nás zachránil Hostinec Depo před klobasou u stánku. Jídlo moc exkluzivní nebylo, ale byla jsem tak vymrzlá, že mi to bylo jedno. Co měli naprosto výborné byla tanková Plzeň. Kvůli jídlu bych tam znovu nešla, ale na pivo příště zajdu ráda. Ještě než jsme došli do Depa, zkoušeli jsme štěstí v restauraci u Švejka. Zastávám názor, že pokud se někdo slušně zeptá, zaslouží si slušnou odpověď. Arogantnejší obsluhu jsem dlouho nezažila.

Co vám ale určitě doporučím je občerstvení Bulldog’s Papoo v Kájovské ulici. Malá kavárna/bistro vás přivítá vřelou atmosférou a velkým výběrem jídla, nealko i alko horkých nápojů. Stavovali jsme se tak rovnou dvakrát a příště určitě znova. Něco takového bych si dokázala představit u nás. Zaujala mne taky Creperie, tu jsme s časových důvodů navštívit osobně.

Město

Český Krumlov je sám o sibě skvost, můžete se vracet a stále nebudete mít pocit, že ho znáte dobře. Venku byla pěkná zima a tak jsme večer prošli jen kousek města a trhy. Byl to první adventní víkend, ale hlava na hlavě nebyla. Trhy jsou malé a mají až skoro rodinnou atmosféru, pár stánků a pódium. Luky chtěl jako vždy na trzích ochutnat staročeské trdlo a lepší, než toto, sem nejedla. Prošli jsme část města, vyšlápli schody do věže a vyfotili spoustu krásných fotek. Zážitky jsou vzpomínky, které nikdo nevezme.

A PŘÍŠTÍ ZASTÁVKA BUDE? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *