Svatomartinské rohlí(č)ky

Nastal den Svatého Martina a sníh nikde. Luky ráno rezignovaně pronesl, proč péct rohlíčky, když Svatý Martin stejně nepřijede. My v nížinách si budeme muset na sníh ještě nějakou dobu počkat, ale rohlíčky jsem přece jen upekla.

Na internetu je spousta receptů na zaručeně ty nejlepší rohlíčky. Loni jsem je pekla z kynutého těsta, nebyly špatné, ale chuť mě neoslovila. Letos jsem si vybrala naprosto rychlý a jednoduchý recept. Rohlíčky jsou výborné, jako náplň jsem zvolila mák a tvaroh. Mák pro syna a tvaroh pro mne :).

Těsto
240 g hladké mouky pšeničné
200 g celozrnné mouky špaldové
250 g hery
1 smetana ke šlehání
trocha hladké mouky na podsypání
moučkový cukr na obalení hotových rohlíčků

 

Heru vyndejte z lednice s předstihem, bude se s ní lépe pracovat. Pokud spěcháte, použijte struhadlo a nastrouhejte ji. Heru smíchejte s pšeničnou i špaldovou moukou a smetanou. Vypracujte hladké těsto, které nechte odpočinout v lednici, než si připravíte náplň.

Náplň
Tvaroh + mléko+cukr
Mletý mák + mléko+cukr

Náplň nepřipravuji nějak extra prémiovou. Měkký tvaroh ušlehám s trochou mléka na kašovitou konzistenci, cukrem dosladím dle chuti. Těsto sladké není, ale nakonec rohlíčky obaluji v moučkovém cukru, tak opatrně.

Mletý mák nasypu do malého kastrůlku, přidám mléko do konzistence mírně tekuté, osladím a dám vařit. Vařte tak dlouho, dokud náplň nezhoustne a mák se nezjemní.

Z těsta jsem celkem vytvořila celkem 28 větších rohlíčků. Těsto rozdělte na dvě poloviny a rozválejte do tvaru kruhu.  Nařezejte na 14 částí, jako když krájíte pizzu.

Na trojúhelník těsta naneste na širší část proužek náplně, kraje nechte volné a zarolujte do rohlíčku.

Troubu jsem předehřála na 180 stupňů, rohlíčky vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte v rozpálené troubě 30 minut. Po vyndání z trouby hned obalujte v moučkovém cukru.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *