Dort s čokoládovým krémem a granátovým jablkem

Tento dort byl jedna velká improvizace. Nemám doma šlehač, ale potřebovala jsem dortový korpus. Na internetu jsem našla rychlý recept na vyzkoušený dortový korpus z celých vajec.

Korpus na dortovou formu o průměr 23 cm
5 vajec
270 g cukru
320 g polohrubé mouky
150 ml vody
150 ml oleje
3/4 prášku do pečiva

Přepočet surovin podle velikosti formy a další užitečné informace naleznete na webu Pavla v troubě.

Vždy si při pečení snažím vyndat suroviny s předstihem, aby měly pokojovou teplotu. Vejce vyšlehejte s cukrem do pěny, zabere to chvíli času. Přiznám se, spěchala jsem, tak jsem šlehání trošku odbyla, ale korpus byl skvělý. Dále přidejte vodu a nakonec olej, vše prošlehejte, aby se suroviny důkladně spojily. Mouku smíchejte s práškem do pečiva a následně přidejte tekuté suroviny. Vyšlehejte v jemné těsto.

Pečící formu jsem vymazala olejem a vysypala polohrubou moukou. Někdy použiji na vysypání formy strouhanku nebo také kokos. Pekla jsem na 175 stupňů cca 45 minut. Troubu se snažte otevírat co nejméně a prvních 15 minut vůbec. Upečený korpus bude mít zlatavý povrch a když ho propíchnete špejlí, nebude na ní těsto. Po upečení nechte korpus zcela vychladnout. Vzhledem k minimu času jsem ho upekla večer a druhý den brzy ráno hned zdobila. S korpusem se mi pracovala daleko lépe než s klasickým a chuťově byl také výborný.

Krém
250 g Marcarpone
100 g čokolády ( kombinovala jsem 50 g hořké a 50 g Nutelly)
+ marmeláda

Marcarpone smíchejte s Nutellou a rozpuštěnou hořkou čokoládou, popřípadě pouze s tím, co chcete použít. Krém jsem dále nijak nesladila, Nutella vyvážila chuť hořké čokolády. Použít můžete také mléčnou, nebo jakoukoliv čokoládovou tyčinku. Čokoládu můžete rozpustit ve vodní lázni, popřípadě v mikrovlnce. To ale velmi opatrně, aby se čokoláda nespálila. 50 g jsem rozpouštěla 1 minutu na maximální výkon s kapkou oleje a v polovině času jsem čokoládu promíchala.

Korpus jsem rozdělila na dvě části. Spodní část pomažte marmeládou. Použila jsem meruňkovou, výborná bude například malinová, rybízová, rebarborová. Spíše kyselejší marmeláda nebo džem vzhledem k čokoládovému krému a polevě.

Zdobení
1 tmavá poleva
Granátové jablko
skladké dekorace na zdobení

Druhou polovinu krému použijte na pomazání povrchu a stran dortu. Krém stačí v jemné vrstvě. Tmavou čokoládovou polevu připravte dle návodu. Dort polévejte pomalu a rovnou roztírejte stěrkou. Poleva tuhne doslova pod rukama. Trochu polevy si nechte na dozdobení. Vyloupejte granátové jablko, opatrně, ať nemáte okolo zbytečně moc šťávy. Až budete mít celý dort schovaný pod čokoládovou polevou, na místa, kde chcete mít granátové jablko naneste zbytek polevy a naaranžujte kuličky jablka. Dozdobte dekoračními prvky, doporučuji Dr. Oetker.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *