Cukroví – Linecké

Domácí cukroví k vánočním svátkům prostě patří. V říjnu jsem si pohrávala s myšlenkou objednat krabici od některé z osvědčených pekařek. Nakonec jsem názor změnila. Nedokáži si představit prosinec bez pečícího rituálu, kuchyně od mouky a vůně cukroví v celém bytě. On k tomu ten stres, pečení po nocích, zdobení večer u televize a bránění krabiček před zbytkem rodiny než začnou svátky prostě patří.

Abych si přípravu přece jen trošku usnadnila, koncem listopadu si vyhradím jedno odpoledne nebo v mém případě spíše odpoledne i večer a připravím všechna těsta najednou. Odpoledne i večer z toho důvodu, že s dítětem, které chce pomáhat to jde pomaleji a binec okolo je několikanásobný. Přesto mám takové chvíle ráda. K přípravě cukroví si pustíme vánoční písničky nebo některý z tématických filmů. Teď je u nás doma populární Sám doma. Jaký je váš nejoblíbenější vánoční film?

Linecké

Linecké vykrajované cukroví budu péct  cca druhý týden v prosinci. O víkendu jsme zkoušeli nová razítka na sušenky a použila jsem k tomu právě toto těsto.

Základem je poměr surovin, který se udává 3:2:1. To znamená 3 díly mouky, 2 díly másla a 1 díl cukru.

300 g hladké mouky
200 g másla
100 g moučkového cukru
pár kapek vanilkové esence
1 žloutek

Máslo vyndejte z lednice s předstihem. Při pokojové teplotě se vám s ním bude lépe pracovat. Ze všech ingrediencí vytvořte a následně propracujte hladké vláčné těsto. Bude to chvíli trvat, na propracování těsta si dejte záležet. Za tu námahu to stojí. Bude se vám snadněji rozvalovat a cukroví bude křehké. Použijte máslo, nenahrazujte ho jiným tukem, u lineckého je to obzvlášť znát.

Těsto rozválejte na tenký plát. Pokud se lepí, lehce podsypte hladkou moukou. Vykrajujte tvary dle vaší fantazie a opatrně je přeneste na pečící papír na plech. Pečte pár minut dorůžova a po upečení nechte vychladnout na plechu. Opatrně, snadno se lámou, obzvlášť pokud jsou teplé.

Linecké slepujte marmeládou. V obchodě koupíme přímo s názvem Linecká, výborná je ale také malinová nebo domácí rybízová. Toto cukroví si žádá výraznou chuť marmelády.

Je to klasika mezi cukrovím, vypadá jednoduše a přesto slavnostně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *