Barevný podzim

Rtuť teploměru se pohybuje jako na houpačce, ráno vstávám za tmy a v 5 večer mám pocit jako kdyby bylo osm.  Listí opadává a zbarvuje okolí. Do školky vodím Lukyho přes park, který je jako z pohádky, plný barev a klidu. Doma se mi hromadí dýně všeho druhu a mám takové tušení, že se Luky těší, až tohle dýňové období skončí. Zatím mi dělá radost, cokoliv připravím, tak sní. Vyzkoušejte recept na dýňový koláč se skořicí.Konec září a začátek října u nás byl v takovém zvláštním tónu. Já se už přes měsíc snažím vyhrabat z nachlazení, které se mě i přes antibiotika stále drží. Když si nechám dobrovolně napsat antibiotika musí to být opravdu vážné a více než týden doma nevydržela. Hned po návratu do práce jsem najela na své „vražedné“ tempo. Luky se drží, mimo slabší nachlazení ho naštěstí žádná vážnější viróza neskolila. Odolává jim pod nátlakem mandarinek, hroznového vína ze zahrady a granátových jablek. Už nějakou dobu něj pro zvažuji koupi vitamínů pro posílení imunity, máte něco vyzkoušené? Popřípadě co by jste mi doporučili a co jsou zbytečně vyhozené peníze?

 

 

Přelom září a října jsme navštívili každoroční Karlštejnské vinobraní a dále jsme strávili víkend na Lipně. Lipno je jedno z míst, které je naprosto ideální pro děti. Máme spoustu zážitků a fotek především z Království lesa, o kterém vám chci napsat až bude chvíle času. Když nastane období krize a je toho prostě moc, mám chuť se sbalit a alespoň na pár dní vypadnout pryč, jednoznačně pojedu na Lipno nebo na Orlík.


V práci jsem dostala od svých holek dýni a k ní výzvu na vydlabání, takovou pumpkin battle. Jak jsem se ji zhostila posuďte sami, mohla jsem být více kreativní, ale s dítětem za zadkem k tomu nemám potřebnou dávku trpělivosti. Stále si stojím zatím, že vydlabat dýni je makačka. A to jsme před dvěma lety s kamarádkou na Halloween party vydlabaly několik opravdu obřích dýní. Tenkrát jsme se rozhodly uspořádat pro děti Halloween po česku a bylo to moc pěkné. Letos jsme nic takového nepřipravovaly, ale příští rok bych se chtěla k pořádání dětských akcí v našem okolí vrátit.Aby jsem se na podzim nenudila, začal Luky chodit na fotbal do minipřípravky. Nějakou dobu už o fotbale doma mluvil, jen já jsem si nebyla úplně jistá, zda to dovolit. Po letní zlomenině byl sport na následujícího půl roku hodně diskutované téma u naší doktorky. O zářijovém svátku jsme se stavovali za přáteli na místním fotbalovém hřišti. Dětí na trénink bylo málo a tak si Luky fotbal vyzkoušel. A už u fotbalu zůstal a já doufám, že nějakou dobu zůstane. Pokud ho to bude bavit, budu ho podporovat, ale rozhodně nechci být takový ten rodič aby něco bylo za každou cenu. Trénink je dvakrát týdně a prozatím je to velký zápřah. Funguji stylem – práce – nákup – školka-uklidit nákup/vzít věci na fotbal – trénink a domů jsme přicházeli již za tmy, tak jen rychlá večeře a pak spát.  Už jsem se setkala s tím, že rodiče přivedou dítě a vyzvednou si ho po skončení tréninku, ale Lukymu by to bylo líto, vždycky říká, hlavně mami koukej a fandi mi. 

U mě se toho moc nezměnilo, občas nějaké to rande, ale sakra, existuje ještě někde normální svobodný chlap? Nějakou dobu uvažuji, že zkušenosti s randěním po síti sepíšu jako takový sociální experiment. Někdy je to totiž kombinace tragikomedie s paranormálními jevy. Jako naposledy, kdy na schůzku přišla o 10 let mladší kopie mého ex, doslova. Nevzdávám to a alespoň historkami bavím své kamarádky :).
Co takový článek, jak se seznámit a nezbláznit se? 

Co máme v plánu do konce roku?

Kalendář se plní dětskými akcemi, kterých s blížícím se adventem bude víc a víc. Neminou nás lampionové průvody po okolí, Svatomartinské posvícení a pokud se bude letos konat pouštění balónků Ježíškovi, které pořádá soukromá mateřská školka u nás ve městě, půjdeme také. Čeká nás fotbalová a školková brigáda.

Chtěla bych stihnout alespoň jedno divadlo do konce roku, návštěvu adventních trhů u nás nebo za hranicemi. Můžete mi doporučit opravdu pěkné trhy kam je vhodné vzít dítě nebo naopak, kam je nejlepší jet bez dětí?

Mě samotnou čeká pár prosincových předvánočních setkání, vtipné je, že letos se všichni rozhodli pořádat akce na bowlingu, pozvání mám hned několik, jen je každá party na jiném místě. Naštěstí 🙂

Jako každý rok mě čeká spousta pečení cukroví, vánoček a letos bude možná i štola. Začala jsem dávat dohromady vánoční recepty o které se s vámi chci podělit a zároveň mám již nakoupeno spoustu vánočních dárků. Snad poprvé již v říjnu. Největší legrace je schovat objemnější dárky v bytě malé velikosti 1+1. Určitě chci co nejvíce času teď věnovat rodině a přátelům. Poslední dva měsíce byli náročné po psychické i fyzické stránce a nejbližším přátelům jsem nevěnovala tolik času, kolik bych si představovala, myslím, že je nejvyšší čas to napravit.


Náročnější události mám doufám za sebou a zbytek sychravého podzimu si v rámci času budu užívat s dobrou knihou v ruce v teple domova. Pro někoho možná nudné, pro mě největší relax.

Užijte si podzim s úsměvem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *