Větrníčky

Už je to nějaký ten rok, kdy jsem si říkala, že odpalované těsto musí být strašně těžké a neměla jsem odvahu ho vyzkoušet. Nepamatuji si, kdy se to změnilo, ale větrníčky popřípadě věnečky jsou velmi oblíbené a nepříliš složité na přípravu. Mám ráda zákusky, u kterých není potřeba špinit mnoho nádobí. Tohle je přesně ten případ. Nedělám je s polevou, tak jako je znáte z cukráren, ale v light verzi bez polevy a bez másla.

 

Těsto
150 ml vody
65 ml oleje, používám řepkový
125 g hladké mouky
špetka soli
3 vejce velikosti M

V hrnci smíchejte vodu, olej, špetku soli a přiveďte k varu. Ve chvíli, kdy se začne voda s olejem vařit vsypte naráz všechnu mouku a míchejte, hodně rychle míchejte. Z těsta vznikne během chvíle vláčná hmota, která se bude odlepovat od stěn hrnce. Hned odstavte ze sporáku a nechte vychladnout. Vyndejte vejce z lednice, než vám hmota vychladne, vejce se dostanou na pokojovou teplotu. Poté vejce po jednom důkladně zašlehejte. Troubu rozpalte na 200 stupňů. Pomocí zdobícího cukrářského sáčku tvořte na plech vyložený pečícím papírem plná kolečka o velikosti cca kolečka rohlíku. Těsto vyšlo na 28 mini větrníčků, jsou to takové mini zákusky, ke kterým není potřeba složité servírování.


Pečte cca 20 minut. Prvních 15 minut troubu vůbec neotevírejte, po uplynutí doby větrníčky korpus větrníčků zkontrolujte. Barva bude světle hnědá, zlatavá. Po upečení je nechte vychladnout a poté rozkrojte na polovinu.

Krém
1 vanilkový pudink
350 ml mléka
200 ml smetany ke šlehání
3PL třinového cukru

Vanilkový pudink uvařte dle návodu, pouze místo 500 ml mléka použijte pouze 350 ml. Nechte vychladnout a chvílemi promíchejte, aby na povrchu nebyl škraloup. Smetanu vyšlehejte do tuha a zašlehejte do zcela vychladlého pudinku. Doslaďte cukrem. 3 polévkové lžíce udělaly krém přiměřeně lehce sladký, pokud máte rádi více sladké, cukr přidejte. Třtinový můžete nahradit klasickým krupicovým/krystalovým cukrem,ale ten doma využívám minimálně.


Cukrářský sáček naplňte krémem a postupně nanášejte na celý povrch spodní části korpusu, opatrně přiklopte vrchní částí a dejte vychladit.

Znáte mražené větrníčky z Lidlu nebo ty, které vozí žluté auto bývalé Family frost? Přesně tak mi chutnají tyto, jen tedy nejsou mražené :).

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *