Dýňové noky

Zase ta dýně. Doma už jen kroutí hlavou, ale proč nevyužít toho, co sezóna nabízí. Tentokrát jsem měla doma odrůdu dýně Hokaido, modrošedou.

Na noky budete potřebovat: 

menší polovinu dýně
cca 300 g hladké mouky
1 vejce
sůl
pepř
mouku na podsypání

Dýni rozpulte, uvnitř je oranžová jako každá  Hokaido. Zbavte ji semínek. Tato dýně neměla moc měkké dužiny, tak jsem semínka vyndala rukou, a nebylo potřeba je moc očišťovat, můžete je například opéct.

Dýni nakrájejte na čtvrtky, dva kousky dejte na pečící papír na plech. Troubu předehřejte na 200 stupňů. Dýni pokapejte olejem, použila jsem pár kapek obyčejného řepkového, použít můžete ale jakýkoliv jiný olej. Osolte a pečte cca 45 minut. Po upečení bude dýně měkká, dužina ztmavne.


Abych nemusela dlouho čekat na vychladnutí, dýni jsem upekla večer den předem.  Z dýně stáhněte slupku. Jde to lehce, polévkovou lžící zajeďte mezi dužinu a slupku. Slupka půjde snadno oddělit. Dužinu rozmačkejte šťouchadlem na brambory. Přidejte vejce, sůl a pepř. Mouku přisypávejte postupně, aby vzniklo pevnější těsto. Tvarovat noky můžete dvěma způsoby.

  1. Z těsta vyválejte válečky o šířce palce a noky krájejte cca 1 cm dlouhé. Vidličkou lehce rozplácněte, vzniknou velmi vzhledově efektivní vroubky.
  2. Z těsta tvarujte stejně velké kuličky, které též rozmáčkněte zlehka vidličkou. Aby se noky nelepily, kuličky jsem před zásahem vidličky ještě obalila v troše mouky. Stačí se naházet do misky s moukou a protřepat.


Velký hrnec osolené vody přiveďte k varu. Noky jsem vařila na dvě části, vložte je do vroucí vody a vařte cca 10 minut. Uvařené noky poznáte tak, že sami vyplavou na hladinu. Po uvaření je propláchněte pod proudem vody a můžete podávat.

Výborné jsou s máslem a parmazánem nebo doplněné bazalkovým pestem. Dýňové noky mají široké spektrum využití, nahradit jimi můžete bramborové noky nebo bramborové knedlíky, například tak jako já k pečerné kachně a domácímu bílému zelí :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *