Cibulový chléb

Zbožňuji časopisy o vaření, kuchařky a vždy se těším na nové vydání Chuťovky od časopisu Žena a život. V posledním vydání byl recept na takovou jako cibulovou roládu. Trošku jsem si recept poupravila a místo rolády upekla dva malé bochníky chleba.

Kvásek
1 kostka droždí
1 PL třtinového cukru ( doma jiný nemáme)
3 PL vlažného mléka, ne horkého!

Kvásek rozmíchejte a nechte na teplém místě cca 15 – 30 minut. Několika násobně zvětší svůj objem a napovrchu budou bublinky.

Těsto
600 g hladké mouky
50 ml oleje
360 ml vody
2 KL soli

Do mouky přimíchejte sůl a postupně přidejte kvásek, vlažnou vodu a olej. Důkladně zpracujte v hladké těsto.

Těsto v míse přikryjte čistou utěrkou a nechte na teplém místě zhruba hodinu kynout. po hodině bude mít asi tak trojnásobný objem, teda u mého pokusu to tak bylo.

Náplň
5 středních cibulí
máslo

Cibuli nakrájejte najemno. Teda, můžu vám říct, tolik slz, kolik spadlo u krájení pěti cibulí jsem dlouho nevybrečela. Na pánvi rozpalte máslo a na mírném plameni/stupni cibulku smažte dozlatova. Při vaření nedám dopustit na plynové vařiče, možná je to jen můj osobní pocit, ale jídlo je rychleji hotové, vlastně vše je tak nějak rychlejší. Po usmažení nechte cibuli vychladnout. Pokud doslova plave v másle, nechte ji okapat na sítku.

Vykynuté těsto rozdělte na dvě části. K ruce si připravte hladkou mouku na podsypání těsta. Smaženou cibulku rozdělte na dvě části a každou část zapracujte postupně do těsta. Záleží na vás, zda chcete mít cibulku pouze uvnitř nebo rovnoměrně po celém chlebu.

Po zpracování nechce zhruba 20 minut odpočinout na plechu. Pekla jsem na cca 170-175 stupňů 45 minut.

Po upečení je chléb vláčný a kůrka zlatavá. Výborný je ještě teplý, ale jíst se dá i další dva dny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *