Dýně

Návrat ze slunečné Itálie domů ve mne vyvolal pocit podzimu. Obchody se začínají plnit dýněmi a po cestě ze školky jsme již sesbírali pár žlutých lístků. Za okny je deštivo a po cestě do práce kolem samá mlha. Pro mě začíná podzim. Jednu dýni jsem koupila, prozatím k jídlu. Na dekoraci ještě nějaký ten čas máme. 

Dýňová polévka mi nechutná a zatím jsem nepoznala člověka, který by ji připravil tak, abych ji snědla. Přesto dýni miluji a lze z ní vykouzlit spousty receptů. 

Existuje mnoho druhů, preferuji však Hokaido, více informací o tomto druhu získáte na webových stránkách zaměřený přímo na tento druh zde. 

Z dýně jsem za asistence syna připravila pečené dýňové kousky a pražená semínka. Jednoduché a rychlé.

Většinou dýni Hokaido zpracovávám i se slupkou, kterou stačí omýt. Seřízla jsem vršek dýně, následně ji rozpůlila, vydlabala semínka a slupku, která se mi nelíbila, jsem odstranila škrabkou na brambory. 

Pečená dýně 

Očištěnou dýni nakrájejte na plátky nebo malé kostky. Rozprostřete na plech vyložený pečícím papírem a posypte kořením dle své chuti. Fantazii se meze nekladou, výborná je také kombinace čerstvé bazalky se solí. Pokud si nevíte rady, využijte grilovací koření. Doma ho má každý, není to velký gurmánský zážitek, ale nic tím nezkazíte. Nakonec dýni zakápněte trochou olivového oleje. Péct můžeme i na sucho, ale přece jen s olivovým olejem dostane lepší chuť, jen opatrně s množstvím, opravdu stačí zlehka pokapat .
Troubu předehřejte na 180 stupňů a pečte cca 30 minut. Tak dlouho jsem pekla malé kousky, u slabých plátků bude doba pečení kratší. Dýně po upečení bude měkká, povrch zlatavý a křupavý. Tohle bych mohla jíst neustále 🙂

Pražená semínka 

Není nad čerstvě opražená dýňová semínka. Příprava není zrovna med, ale za tu práci to stojí. Semínka i s dužinou dejte do misky s vodou. Rukama v misce oddělujte dužinu od semínek. Až se zbavíte největších kusů, přendejte semínka do cedníku s většími oky a proplachujte pod studenou vodou. Síla proudu vody oddělí zbytky dužiny.
Semínka rozprostřete na čistou utěrku a důkladně osušte. Pak už stačí jen rozpálit pánev a za stálého míchání je opéct. Někdo používá kapku oleje, já raději bez. Pokud by jste chtěli přece jen olej použít, na hrnek semínek postačí maximálně kávová lžička. Hotová, zlatá semínka posypte solí a můžete servírovat třeba k pěknému filmu a dobrému vínu.

U nás většinou mizí dříve, než stihnu lahev vína otevřít. Syn je hold rychlejší :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *