Variace sušenek

Upršené letní odpoledne, chuť na sladké, doma nic, do obchodu se vám nechce, co s tím? Luky měl chuť na sušenky a já zase zkusit něco nového. Na internetu najdeme mnoho zaručených receptů. Nikdy se receptu nedržím do detailu a tak jsem si vytvořila takový svůj vlastní, originální recept, ze kterého vznikly tři druhy sušenek.

Potřebujete: 

2 hrnky hladké mouky
1/2 hrnku cukru 
2 vejce
270 g bílého jogurtu ( s obsahem okolo 3% tuku)
1 dl mléka 
1 kl sody

Náplň do sušenek:

1 tyčinka Margot
1 tyčinka Snickers
2 PL lněných semínek
2PL slunečnicových semínek
50 g vysokoprocentní čokolády

 

 

Na základní těsto smíchejte mouku, cukr a sodu. Cukr můžete nahradit jinými sladidly, například sirupy. Přidejte vejce a jogurt. Pomalu přilévejte mléko, hodně záleží na savosti mouky. Pokud nahrazujete cukr sirupem, sirup již trošku těsto naředí, s mlékem tedy opatrně.  Těsto by nemělo být tekuté, spíše o konzistenci hustší kaše.

Těsto jsem rozdělila do třech misek v poměru 1/4,1/4 a 1/2. Do první misky přidejte nasekanou tyčinku Margot, do druhé misky tyčinku Snickers. Do poslední misky přidejte semínka a na nasekanou čokoládu. Tyčinky i čokoládu je lepší před sekáním/krájením dát na chvíli do mrazáku, lépe se s nimi pak pracuje.

 

Troubu předehřejte na 175 stupňů. Na plech vyložený pečícím papírem naneste těsto do kolečka cca o velikosti piškotu. Mezi sušenkami udělejte mezeru, zvětší svůj objem. Pečte cca 8 minut, po vyndání z trouby budou křehké.

 

 

 

Čokoládové tyčinky přidané do sušenek můžete nahradit čímkoliv dle chuti. Přidejte oříšky, mandle, kokos, sušené ovoce, bílou čokoládu a dejte sušenkám úplně jiný rozměr :-). 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *