Božská zmrzlina

Dokážete si představit léto bez zmrzliny? Já tedy ne. Když začaly třicítky, nakoupila jsem v obchodě spoustu vaniček, od smetanových po ovocné. Zmrzliny není nikdy dost. A taková ledová káva s horou vanilkové, to je úplný sen. Doma ale moc často nejsem, tak mám vytypované skvělé zmrzliny.

Angelato 
Výborná italská zmrzlina, kde mimo klasických smetanových chutí a ovocných sorbetů najdete také exotičtější varianty. Nejsem fanoušek speciálních příchutí, ale znám v okolí dost lidí, kterým chutnal například černý kokos nebo jasmínová rýže. Informace o zmrzlině a aktuální příchutě, které tento měsíc nabízejí najdete na webu. Odvážlivci mohou vyzkoušet například olivový olej s bazalkou, zní to zajímavě. Když pročítám příchutě na srpen, nejraději bych vyzkoušela skoro všechny. Určitě ochutnám sorbet mojito a bílá čokoláda s malinami zní také úžasně. Stále mají v nabídce slaný karamel, který je naprosto dokonalý. Jak znám syna, bude chtít spoustu sorbetu z malin.
Vybrat si můžete mezi klasickým kornoutem a kelímkem. Popřípadě za příplatek zvolit kornout s čokoládou a zdobením. Jednu porci koupíte za 40 Kč. Není to málo, ale zmrzlina z Angelata za to stojí, porce je velká a můžete si ji rozdělit na dva různé druhy dle libosti.  Za kvalitní zmrzlinu se vyplatí připlatit. 

Než jsem stihla dopsat tento článek, vzala jsem na zmrzlinu Angelato po výletu syna a svého malého bráchu. Ochutnali jsme malinu, vanilku, bílou čokoládu s malinami, mléčnou čokoládu a mojito. Malina, vanilka a mléčná čokoláda jsou taková klasika, ale naprosto výborná. Pokud se nemůžete rozhodnout, volbou těchto příchutí nic nezkazíte. Bílá čokoláda s malinami je pro mě průměr, není špatná, ale čekala jsem více. Sorbet mojito, na který jsem se také těšila byl osvěžující a velmi dobrý, jen na mě tam jsou příliš velké kousky máty. Ale určitě mojito ochutnejte, chybu neuděláte.

Česká zmrzlina z Opočna

U nás ve městě není moc míst, kam můžete zajít na dobrou zmrzlinu. Před nějakou dobou začali mít točenou opočenskou v místní restauraci, která je strategicky po cestě ze synovi školky. Ve stálé nabídce mají vanilkovou, kterou doplňuje druhá, ovocná příchuť. Mimo této zmrzliny pak máme ve městě snad už jen kopečkovou v cukrárně a to je takový průměr, žádný velký zážitek. Vanilková příchuť mě moc neuchvátila, nevím, jak je to jinde, ale tady smetanovou zmrzlinu nehledejte, je to takový průměr. Ovocné jsou skvělé, ideální letní osvěžení, s těmi jsou prozatím více než spokojená.

UGO ice-cream

Minulý týden jsem objevila stánek s točenou zmrzlinou Ugo vedle obchodního domu Kotva.  Ovocné šťávy této značky zná většina z vás, dají se koupit také v běžných obchodech. Zmrzlina byla pro mě ale novinkou. Poprvé jsem ji koupila, aniž bych o ní cokoliv věděla. Následně jsem byla příjemně překvapena. Složení je pouze 100% nepasterizovaná ovocná šťáva bez jakýchkoliv dalších přísad. Na výběr máte ze dvou druhů, kombinace jahod, malin, borůvek a jablka nebo banánu a pomeranče s jablkem. Zakoupit můžete také kombinaci obou mixů. Obě varianty jsou výborné, mě i synovi ale chutná více první varianta. Já osobně nemusím banány, tak asi právě z toho důvodu, ale to nic nemění na skvělé chuti.  Pro vegany je velké plus veganský kornout. Určitě vyzkoušejte, doporučila bych též pro malé děti, kteří chtějí ochutnat od rodičů a vy jim chcete dopřát jen to nejlepší.

 

Zmrzliny Angelato a UGO  budeme střídat podle nálady. UGO je přece jen zdravější, ale občas se musí zhrešit a zajít na úžasné příchutě do Angelato. Kam na zmrzlinu chodíte nejraději vy? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *