Z jednoho hrnce

Rychlé jídlo z jednoho hrnce, které za poslední dobu vařím nejčastěji pro syna. Občas vyměním nebo přidám jiné ingredience. Jídlo z jednoho hrnce má velkou výhodu, nemusíte dlouho stát u plotny a neušpiníte velké množství nádobí. Mrkev, brambory a maso je základ a když nepřidáte smaženou cibulku, budete mít extra zdravou verzi a před dochucením můžete odebrat i svým nejmenším. 

Ingredience

3 větší mrkve
5 větších brambor
2 kuřecí prsa
2 PL smažené cibulky ( například Ikea nebo Lidl při americkém týdnu)
menší větvičku bylinky Magi
sůl, pepř
kousek másla nebo pokud máte doma Ghí, je to nejlepší varianta

Ve větším hrnci na kousku másla osmahněte kuřecí prsa nakrájená na malé kostičky. Přidejte cibulku a smažte cca další 2 minuty. brambory na kostky a mrkev na kolečka přidejte do hrnce, promíchejte s masem a cibulí. Na vrch přidejte bylinku a do 1/3 podlijte vodou. Vařte cca 20 minut. Brambory s mrkví změknou, voda se z části vyvaří a zbytek udělá omáčku. Vyndejte Magi. Sůl a pepř přidejte  dle chuti.

Vzhledem k rychlosti volím především kuřecí maso, přidat můžete jako obměnu batátu, petržel, celer nebo červenou řepu. U červené řepy opatrně, počítejte, že se vám jídlo změní v růžovou směs. Na podobný způsob dělám také rizoto připravované v jedné pánvi. 

Dobrou chuť 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *