Večeře s vůní bylinek

Letní neděle, počasí jako na Apríla a nám se nikam nechtělo. Jíst se musí a tak jsem pojala večeři stylem co dům dal.

Nevím, jak vy, ale přes léto se spokojím s lehkými a jednoduchými jídly a syn by mohl být živ pouze z melounu. Připravila jsem lehký zeleninový salát a brambory s rozmarýnem a česnekem. Provoněná kuchyně, sklenka dobrého vína, chybí jen mořský vzduch a je to dokonalé.

Zeleninový salát

jednoduchý, rychlý salát ze všeho, co jsem našla v lednici. 

3 velká rajčata
1 salátová okurka
2 jarní cibulky
10 nakládaných černých oliv
5 sušených rajčat naložených v olivovém oleji
Olivový olej
1 KL bílého vinného octa
1 PL  oregana

Čerstvou zeleninu nakrájejte na kousky, zasypte nasekanými olivami a sušenými rajčaty. Zakapejte olivovým olejem dle libosti. Někdo snese více, někdo méně. Vmíchejte lžičku octa, nemusíte přidávat, ale já mám ráda lehce nakyslou chuť. osolte a posypejte oreganem. Hotovo za pár minut. Přidat můžete také čerstvou papriku, cherry rajčátka, Feta sýr, zkrátka na co máte právě chuť. Tato kombinace byla skvělá. 

 

Rozmarýnové brambory

Ingredience

6 velkých brambor
1 palice česneku
6 malých větviček rozmarýnu
1 cibule
Olivový olej
sůl

Připravte si větší plech. Nesnáším čištění plechů po pečení, po ruce mám vždy pečící papír, tak se ho nebojte použít.


Očištěné brambory omyjte a osušte. Pokud máte nové, které nejsou moc znečištěné, nemusíte je loupat. Nakrájejte je na 1/8, aby byli rovnoměrně propečené, vybírejte stejně velké. V případě drobných brambor postačí překrojit na 1/4 nebo na polovinu. Nasypte na plech. Přidejte oloupané stroužky česneku – doporučuji český, má výrazné aroma a skvělou chuť, cibuli na čtvrtky, ale můžete například i na kolečka, jak ji máte raději. Já preferuji větší kusy, které se dají vyndat, cibuli ne každý preferuje. Část rozmarýnu otrhejte na brambory a dvě tři větvičky dejte stranou. Lehce celé množství zakapejte olivovým olejem a promíchejte. Zbylé větvičky rozmarýnu volně položce na plech.


Pečte cca 45 minut na 180 stupňů. Brambory občas promíchejte, česnek by měl být opečený avšak ne černý nebo připálený, jeho chuť pak bude hořká.

P.S.: Pokud přece jen vyžadujete maso, není nic jednoduššího,než hodit pěkný flák masa na gril, grilování k letní sezóně neodmyslitelně patří. Tak už jen sklenku vína a užívejte léta. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *