Sladký život

Hřešit lze i zdravě

Sladké v jakékoliv formě má v oblibě většina lidí. Rychlý přísun energie, někdo si nedokáže představit kávu bez sladkého zákusku, jinému zlepší náladu. Patřím mezi kategorii, život bez sladkého si neumím přestavit. Ale kdybych nezměnila životní styl, vážila bych metrák. Ze zdravotního hlediska řepný cukr překyseluje žaludek, třinový cukr je na tom jen o málo lépe, obsahuje alespoň vitamíny a minerály.

Hledala jsem alternativu, ještě jako neznalá bio a zdravé výživy. Pročítala jsem články, diskuze a nejjednodušší způsob byl zajít do obchodu s bio potravinami a zdravou výživou. Nechat si poradit. Tam jsem narazila na přírodní sirupy.

Není jen jeden, vybrat můžete podle účelu a chuti. Postupně se naše sbírka rozrostla na 6 druhů, na fotografii jich máte pouze 5, datlový došel, je u nás stejně oblíbený jako agávový. Ostatní jsou na stejné stupnici oblíbenosti, kterou uzavírá sirup z ječného sladu, ten využívám nejméně. Vždy mimo základní suroviny obsahují pouze pitnou vodu.

Agávový sirup

Nejsladší, sladší než med nebo cukr. Vyráběn je z kaktusu Agáve, má velmi vysokou sladivost a rozpustný je i za studena, například do domácí limonády, kterou by jste chtěli osladit cukrem. Využít ho můžete do sladké i slané kuchyně. Je to úplně první sirup, který jsem kdy koupila. Chutí mi připomíná med a pro nás je nejuniverzálnější ze všech.  Složení je 80% agáve.

Kukuřičný sirup

Má nižší sladivost než Agávový ale vyšší než rýžový. Vyroben je z kukuřičného zrna a obsahuje 80% kukuřice. Prozatím jsem ho využila do palačinek a když nebyl po ruce agávový. Vhodný je také na výrobu karamelu, který připomíná též svým karamelovým zbarvením. Použití je též univerzální.

Rýžový sirup

Druhý sirup, který jsem domů koupila.  Složení je 80 % rýže a pitná voda. Je světlý, tekutý a doma ho využíváme na slazení bílého jogurtu, tvarohů a nepečených dortů, protože na rozdíl od ostatních nebarví tolik. Ze všech sirupů, o kterých píši má nejnižší podíl cukru v sacharidech, dle nutričních tabulek

Pšeničný sirup

Nejsvětlejší s obsahem 75 % pšenice. Ideální do kynutých těst. Chuť mi nepřijde výrazná, spíš neutrální. Velmi vhodný je na pečení a do kynutých těst. Pokud se rozhodnete péct se sirupem místo cukru, přidejte o trochu více sypkých surovin, sirup těsto nezahustí oproti cukru, ale zředí.

Sirup z Ječného sladu

Tmavý sirup s výraznější chutí a nižší sladivostí. Chuť bude při použití znát, proto využití zvažte a dopředu sirup ochutnejte. Mě chuť nevadí, má v sobě něco zvláštního a syn ho rád nemá, přesto využití nezavrhuji a kombinuji ho s neutrálnějšími variantami.  Jeden z nejhustších sirupů najde využití také v přípravě zálivek do salátů nebo marinád na maso při grilování, které je právě v plném proudu.

Datlový sirup

Tmavý, hustý s intenzivnější vůní vhodný do neutrálních potravin, kde dostane možnost vyniknout jeho chuť. Využijte ho také tam, kde by jste chtěli použít sušené datle, z nich je totiž vyráběn. Dříve jsem do jogurtu a müsli přidávala na jméno nasekané datle, dnes používám par kapek tohoto sladkého sirupu. Je vhodný pro přípravu bylinného čaje. Díky svému složení a nižšímu glykemickému indexu nezatěžuje slinivku a oproti cukru nezatěžuje žaludek.

Sirupy kupuji od společnosti Country Life, v nabídce mají dále Špaldový a Švestkový sirup. Tyto dva vyzkoušené nemám. Až mi sirupy projdou kuchyní, podělím se s vámi o zkušenost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *