Přišlo zase Retro do módy?

Trend, doba, rozum nebo čistá láska?

Podepsala bych se pod slova Carrie ze Sexu ve městě: 
Čtyřicátníci jsou jako nedělní křížovka v New York Times, zrádní, komplikovaní a nechávají vás ve věčné nejistotě.

Přesto mají něco co ostatní ne. Charisma, zkušenosti, kus života za sebou, sexy šediny, pracovní postavení a někteří i jasno v tom, co chtějí.

Čím dál více v okolí potkávám zralé pány bok po boku s mladou slečnou. Nejsem jiná. Někdy si říkám proč a později si sama odpovím.

Na základní škole jsou postavení celkem vyrovnaná, rozdíl se začíná projevovat na střední, na vysoké a nejvíce po ukončení studii. Dívky chtějí začít budovat vztah, kariéru a postupně směřovat svůj život k rodinnému, kluci dostávají pocit, užít si co nejvíce a usadit se je mimo jejich plány, pokud tedy nějaké vůbec mají.

Povahově jsme my ženy ty, které vydrží až do konce, muži naopak od problémů utíkají při malé přeháňce. My hledáme řešení, které oni nevidí a nechápou. Samozřejmě jsou výjimky, tak jako ve všem.

Dívka vyzkouší pár vztahů s vrstevníky a po eskapádách mění priority. Není pak nemožné, že ji okouzlí postarší muž s gesty gentlemana. Ne všichni, ale spousty z nich má osobní kouzlo,  jsou zkušení životem a mají přehled, kterým se o generaci mladším nějak nedostává, proč taky, strejda Google a teta Wiki (Wikipedia) poradí.

Věk nehraje velkou roli, pokud k sobě najdou dva lidé cestu skrz názory i pohled na svět.

Výhra v loterii to ale také být nemusí. Říká se tomu krize středního věku. Můj známý před pár lety prohlásil, že projev krize u muže je mladá holka a kabriolet. Světě div se, něco na tom bude. Zvlášť když takového chlapa potkáte. Nejednou jsem viděla mladou holčinu v kabrioletu s mužem i o 30 let starším a dcera to opravdu nebyla.

výhody versus nevýhody

Je to o prioritách a životní energii. Tak jako potkáme líné chlapce okolo dvaceti, potkáte též akčního čtyřicátníka. Na začátku je nejlepší říct si, co jeden od druhého očekáváte, vždy je to o kompromisech. I když, pokud vstoupí v hlavní roli láska, rozum jde nekompromisně stranou.

Nebudu radit, vykašlete se na vrstevníky ani nezačínejte si něco s o generaci staršími. Vždy se ptejte na minulost a neignorujte ten tichý hlásek, který vám napovídá NĚCO NESEDÍ. Ušetříte se velkého zklamání. Základem je upřímnost, ale nemusíte okamžitě ale otevírat 13 komnatu. 

Z vlastní zkušenosti mohu i po nevydařených vztazích se staršími pány prohlásit, že je to z mého pohledu lepší než z vrstevníky, u kterých jsem si často přišla víc než partnerka, jako jejich máma. Očekávají vše automaticky a více žárlí. Snadno je rozmazlíte svou starostlivostí a vrátit to lze jen těžko.  Velkou výhodu vidí ve svém mládí a mnohdy mají bezdůvodně vysoké sebevědomí typu všude jsem byl a všechno viděl, aniž by to vyzkoušeli na vlastní kůži.

 O generaci starší si většinou všeho více váží, jsou samostatnější ale zase více podezřívavější, z jakého důvodu s nimi vlastně jste. Mají vybudované zázemí, často dostanete nálepku zlatokopka, aniž je k tomu důvod, okolí jen těžko vysvětlíte, že jste spolu z čisté lásky.  Žárlivost je pod jejich úroveň a dokáží dát více volnosti, na druhou stranu hůře nebo také vůbec neodpustí, pokud je zradíte. A ve většině případů je nemusíte učit, jak mají svou výbavu použít, to už je naučila jiná ;-). 

Tak si řeknete co je lepší?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *