Květákové placky

Květák, košťálová zelenina s vysokým obsahem vápníku, vitamínu C a hořčíku. Někdy ho jen tak uvaříme s bramborem, častěji však květák zpracuji do placek, které ještě horké mizí ze stolu, milují je nejen děti. 

Ingredence
1 střední květák

2 vejce
4 vrchovaté polévkové lžíce hladké mouky
4 polévkové lžíce mléka
sůl, pepř

Květák rozdělte na růžičky a uvařte do měkka. Slijte vodu a květák rozmačkejte na jemno, používám šťouchadlo na brambory. Čím menší kousky, tím lépe, těsto pak bude držet lépe při sobě. Přidejte ostatní suroviny, vejce, mouku,mléko a dochuťte solí, popřípadě pepřem.  

Vznikne lepivá hmota. Rozpalte pánev s trochou oleje, pokud nechcete stát u plotny dlouho, tak jako já, použijte velkou pánev, kam se placek vejde co nejvíce. Lžící tvarujte placičky. Jednu, ne moc vrchovatou lžíci těsta jsem použila na jednu placku. Chvíli smažte a otočce.

Jestli vůbec nechcete stát u plotny , popřípadě z jakéhokoliv důvodu nechcete jíst smažené, placky vytvarujte na pečící papír na plech a dejte péct. cca 180 stupňů cca 20 minut. 

Servírovat je můžete ještě teplé, například s bramborem, bramborovou kaší nebo studené, jen tak k zakousnutí. U nás nikdy dlouho nevydrží. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *