Kdo si hraje,nezlobí!

Kdo si hraje, nezlobí. To platí to jak u dětí, tak i u dospělých. V každém z nás se skrývá malé dítě, které se probouzí právě s rostoucím věkem našich ratolestí.

U syna jsem milovala období Lego Duplo, akorát tak velké kostky, které jen tak netratíte, stavba z nich je opravdu monumentální a na podlaze je jen tak nepřehlédnete. Toto období u nás vystřídali malé kostičky klasického lega. Už jste někdy šlápli na miniaturní kostku ukrytou v koberci? Pekelně to bolí.  Aktuálně jsme se zasekli někde mezi hraje si sám s Duplem a musím stavět Lego. Baví mě to, ne, že ne, ale přece jen stavět auta, bagry, vrtulníky a motorky je více parketa mužů než žen. Mohu doporučit hasičský kufřík Lego Juniors, syn ho dostal před pár dny a naprosto se zamiloval.

Co si pamatuji, měli jsme s bráchou také svůj Lego kufr. Byl modrý, rozdělený na dvě části a jako víko sloužili Lego destičky. Byla to směs od panáčků, dveří, oken až po části aut. Bavilo nás to. Kam se kufr poděl nevím, ale lego putovalo k mladšímu bráchovi, dědit ho pak bude syn a poté synovec.

Tak pěkně od  začátku

První hra, která mne zaujala pro naše nejmenší je Říkej a předváděj, obsahuje básničky a činnosti, které rozvíjecí dětskou motoriku. Tato hra byla stejně oblíbená jako Moje první hra od společnosti Dino. Hra obsahuje barevné kartičky úkoly mezi které patří napodobit zvuk zvířete, tanec nebo obejmutí. V balení dále najdete dřevěnou postavičku krtečka, toho milují snad všechny děti a barevnou kostičku, která určuje barvu kartičky. Obě tyto hry byli jsem pořizovala okolo roku a půl synova věku. První hru syn využil zhruba rok, hra s krtečkem byla v kurzu asi dva roky aktivně, stále ji máme doma a občas si na ni vzpomene a jen tak si nostalgicky zahrajeme.

Po druhém roce nám doma přibylo pexeso od společnosti Tchibo. Dřevěná krabička s dřevěnými kartičkami je skoro nezničitelná. Na pexesu najdete obrázky zvířátek, které jsou velmi pěkné. Aktuálně je pexeso vyprodané, ale při tématických týdnech se může opět objevit v prodeji.

Okolo před 3 rokem jsem zahlédla tištěnou reklamu na Krtečkův Aquapad a následně jsem ho zakoupila. Dvě destičky k malování a tužka, kterou naplníte vodou. To vše v balení kufříku, ideální na cesty. Obrázek nakreslený vodou za pár minut zmizí. Při cestování nezabírá Aquapad moc místa. Díky kreslení obyčejnou vodou nehrozí ušpinění dítka ani okolí, což jistě rodiče uvítají. Co bych uvítala já,  je v balení tužka navíc. Zvlášť ji samostatně dokoupit nelze. Aquapad máme stále doma, pokud děti rádi kreslí, využití je dlouhodobé.

Aktuálně je u nás doma v kurzu pexeso a Černý Petr. Pexeso bereme jaké nám v obchodě přijde pod ruku. Mezi nejoblíbenější patří kartičky z tvrdého kartonu ze seriálu Simpsonovi. Syn tento seriál miluje už nějakou dobu a když právě nehrajeme pexeso, hádáme jména postav.  Není to tak dlouho, co jsem dostala arch pexesa z časopisu Kreativ, ptactvo. Nikdy bych nevěřila, jak dobrá je dětská pamět. Při hře si čteme jména ptáčků a po 3 hrách si jich syn pamatoval 11 z 18, děti jsou jako houby.

Pexeso s postavami seriálu The Simpsons
Černý Petr u nás našel také větší využití. Pokud nás omrzí klasické pexeso, vyndáme kartu Černého Petra a jako pexeso použijeme zbylé karty. Nejnovější karty máme Večerníčky. Bob a Bobek, Maxi pes Fík, Káťa a Škubánek, Kosí bratři a další. Pokud máte rádi české večerníčky, budou se vám karty líbit, od někdy hodně přehnaných Disney obrázků je to příjemná změna. Při příští cestě do většího knihkupectví bych ráda koupila Pexeso Večerníčky v krabičce.

Ptáččci z Kreativu
Hra, kterou si pamatuji ze svého dětství a stále se nás drží je Člověče,nezlob se.  Máme klasiku, dále verzi s rodinou Simpsonovi, ale nejvíce hrajeme Pojď si hrát s krtečkem. Menší děti, které si nejsou jisté v počtech, nebo je počítat nebaví tato hra zaujme více. Postupují po políčkách podle obrázku, který padne na kostce.

Poslední hra, která zatím baví více mě než syna jsou logické puzzle. Máme je od společnosti Tchibo, aktuálně vyprodané, ale seženete je i od jiných firem. Například IQ Puzzle Pro nevypadají špatně, princip se stále stejný, na vzhledu hry tolik nezáleží a pobaví děti i dospělé.

Logické puzzle
Přesunem od objemných krabic k malým vznikl cestovní kufřík plný her. Máme v něm pexesa, karty, minipuzzle, logické puzzle a spinner – ano, již nás to také postihlo.

 Cestovní kufr plný her
Myslím, že množství her bude u nás doma stejně velké jako množství knih. Miluji knihy a syn je naprosto stejný, nemůžeme jít do knihkupectví a odejít s prázdnou. Tak třeba o knihách zase příště :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *