Slané tartaletky

Původní recept byl na slaný koláč, ale v menších formičkách vypadal koláč elegantněji, doba pečení se zkrátila a servírování se stalo jednodušším. Suroviny najdete v téměř každé domácnosti. Tartaletky se hodí jako pohoštění pro neočekávanou návštěvu, rychlá večeře nebo jen tak na chuť k televizi. Jsou efektivní i při oslavách, jednou měly úspěch jako dárek. Pokud popustíte uzdu fantazii, můžete do náplně přidat i jiné ingredience, různé druhy zeleniny, kombinace výraznějších sýrů nebo uzenin. Navrch ozdobit bylinkami. Pokud doma nemáte formičky na tartaletky a velký koláč péct nechcete, použijte silikonové formičky na muffiny, jen těsto dejte maximálně do 1/3.

Ingredience – základní těsto na cca 20 ks

1 hrnek hladké mouky ( 1/3 pšeničné a 2/3 špaldové, lze použít též jen pšeničnou)
100 g másla
1 větší vejce
špetka soli

Ze všech ingrediencí zpracujte vláčné, nelepivé těsto a dejte ho na chvíli do lednice. Lépe se s ním pracuje.

Ingredience – náplň

200 g zakysané smetany (1 kelímek)
2 vejce
100g sýru (jakýkoliv tvrdý sýr, nebo kombinace více druhů, vystačíte si také s 30 % eidamem)
100 g uzeniny (anglická slanina, moravské uzené nebo pro děti například kuřecí šunka)
1 menší cibule (červená cibule vypadá velmi pěkně na vzhled)
sůl a pepř
1KL olivového oleje nebo ghí

Cibulku nakrájejte na jemno a opečte na lžičce oleje nebo Ghí až se vybarví do zlatova ( pozor na spálení). Poté přidejte na kostičky nakrájenou uzeninu a chvilku opékejte. Z pánve směs vyndejte děrovanou naběračkou, zbavíte se tak přebytečného tuku. Nechce vychladnout. Mezitím smíchejte v míse ostatní suroviny. Na závěr přidejte vychladlou směs cibulky a uzeniny.

Náplň dejte chladit a vyndejte těsto.

Silikonové formičky není třeba vymazávat. Troubu předehřejte na 180 stupňů.  Těsto rozdělte na 20 kuliček a každou pak vmáčkněte do formičky až po okraj.  Do připravených tartaletek rozdělte náplň a nechce péct zhruba 25 – 30 minut do zlatova.

U nás mizí ještě teplé, tak se nespalte a dobrou chuť :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *