Mámin Krtinec

Tradiční krtkův dort zná určitě každý. Já jsem jednou na něj dostala hroznou chuť, al neměla jsem přesné suroviny, co k němu člověk potřebuje. No a tak jsem si řekla, že některé věci nahradím tím, co se nachází v naší lednici. A tak vznikl ,,mámin krtinec“

Co budeme potřebovat?

1x          tvaroh plnotučný

2x          smetana (alespoň 31%)

1x           zakysaná smetana (červená)

1x           čokoláda na vaření

6x           vejce

1x           kypřící prášek

6 lžic      hladká mouka

6 lžic      cukr krystal/krupice

2-3 ks     banán

2 lžíce     cukr moučka

4 lžíce     holandské kakao

Postup

Nejdříve si musíme upéct základní kakaový korpus. Vezmeme si dvě mísy. Do jedné oddělíme bílky a zbylé žloutky dáme do druhé. Bílky pořádně do tuha vyšleháme a odložíme na chvíli stranou. Vezmeme si mísu se žloutky do ní přidáme cukr krupici a společně pořádně vyšleháme do nadýchané pěny. Do pěny přidáme za stálého šlehání postupně mouku, kypřící prášek a kakao. Nakonec do tohoto těsta vmícháme sníh z bílků. Nešlehat, ale vmíchat! Jinak piškotové těsto nebude nadýchané. Hotové těsto vlijeme do kulaté dortové formy a pečeme při 180°c asi 20-25 minut. Hotový korpus vyndáme a necháme vychladnout.

Zatím, co nám chladne korpus, si připravíme náplň. Čokoládu si nastrouháme na hrubém struhadle. Smetanu si vyšleháme, pak do ní přidáme tvaroh, zakysanou smetanu, moučkový cukr a nastrouhanou čokoládu. Všechno dobře zamícháme.

Korpus do jedné třetiny vydlabeme, to, co vyndáme, si dáme stranou. Naskládáme do něj banán, můžete ho nakrájet na kolečka nebo dát v celku. Na takhle připravený základ krtince navršíme směs s nastrouhanou čokoládou, tak aby to vytvořilo kopeček. A na závěr na to rozdrobíme zbytek korpusu, co jsme vydlabali… No a je skoro hotovo, jen necháme tak na 2 hodinky odpočinout v ledničce a můžeme podávat :-).

Autorem je Crazy máma, studující maminka malého chlapečka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *