Máma na rande

Jaké jsou přípravy na rande před narozením potomků a jaké je to potom?

Znám kolem sebe mnoho svobodných rodičů, kteří hledání té pravé lásky nechtějí jen tak vzdát a nebo se jen chtějí čas od času pobavit, uvolnit a strávit alespoň pár hodin mimo svou každodenní realitu. Každý se chce alespoň někdy cítit milovaný a hýčkaný.

Když mě za mých bezdětných a bezstarostných let čekalo rande, předcházely tomu dlouhé přípravy. Od pozvání k očekávanému večeru jsem vymýšlela co na sebe. Kombinace oblečení byly stejně nekonečné jako hovory s kamarádkami o panu Božském. Co na sebe, co na obličej, jak s vlasy, jaký je on, co dělat a co zaručeně nedělat při první schůzce.
V den D jsem nepodcenila přípravu a doma to vypadalo jako na přípravách filmové hvězdy na předávání Oskarů. Vše prostě muselo být dokonalé.

A jak vypadá tvrdá realita ze života mámy?

Z práce na nákup, do školky a se synem domů. Uklidit nákup a připravit svačinu pro věčně hladové dítě. Sbalit věci na hlídání  k babičce. Kolik zbývá času? 60 minut. Rychle
do sprchy, umýt vlasy nebo ne? Ale jo, v culíku nepůjdu. Do toho musím ze sprchy odpovídat na nekonečné mami, proč? Mami, kam jdeš? Mami, s kým jdeš? Mami, co tam budeš dělat? Mami, kdy se vrátíš? V tu chvíli si vzpomenu na mé přání tehdy ještě nezkušené mámy batolete, jak jsem se těšila až drobeček začne mluvit. Nyní mám přání jako o trochu více zkušená máma, aby alespoň chvíli ten veliký drobeček mlčel :).
Při vymýšlení odpovědí si stihnu málem vypíchanou oko linkami, vzápětí také řasenkou. Rychle ke skříni. Tohle ne, to taky ne, tak třeba tohle. Jak v tom vypadám? Blbě. Tak něco jiného. Plná skříň oblečení a nic na sebe. Problém většiny žen. Šaty to jistí.
Z minimálně 30 ks, které obsahuje moje skříň mi musí jedny sedět perfektně.
Beru první, co vypadají alespoň trošku sexy a ne ve stylu, právě jsem přišla od plotny. Vzít tašku a předat syna. Hotovo, můžu vyrazit. Jsem tak uřícená, že by to chtělo znova sprchu, ale nemám kapacitu absolvovat vše nanovo. 

Nestíhám, božský čeká. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *