Máj, lásky čas

Jaký byl uplynulý měsíc? Jednoznačně aktivní

Hrady Žebrák a Točník

Druhý květnový svátek jsme se náhle ocitli u hradů Žebrák a Točník. Byl to neplánovaný výlet, ale moc krásný. Mám to tam ráda.  Klid, nikde nikdo. Přejdete přes potok a před vámi se rozprostírá velká louka nad kterou se tyčí dominantní hrad z 2. poloviny 13. století, Žebrák.

O kousek dál, se klidnou chůzí dostanete k hradu Točník. Šli jsme cestou okolo velké ohrady se zvířaty, která je zážitkem pro každé dítě. Lákadlem na Točníku jsou medvědi Agáta a Matěj a také malé prasátko, které se volně pohybuje mezi lidmi. Hrad má své osobité kouzlo, atmosféra dokáže člověka vtáhnout do snění o dobách dávných a minulých. Točník patří k místům, kam se budu ráda vracet. Jen letos jsme ho navštívili již dvakrát.

Hasičský Majáles

První Máj je v Řevnicích ve znamení hasičského Majálesu. Lidé ze širokého okolí se
v dopoledních hodinách sejdou na náměstí. Děti si jako každý rok mohly vyzkoušet hasičskou techniku. Pro menší bylo k dispozici pár pouťových atrakcí.  Po celou dobu akce hrála živá hudba a občerstvení bylo dostatek. Příští rok se určitě opět zúčastníme. Pro syna je to velký zážitek. Letos trávil s ostatními dětmi převážnou část času v hasičském člunu.

Tak 1.5.2018 opět v Řevnicích :).

Staročeské Máje

Tradice jsou tradice, nesměli jsme letos vynechat tradiční staročeské Máje v Zadní Třebani, odkud pocházím a kde máme rodinu. Pár ročníků jsem vynechala a příští rok nevím a letos to pro mě bylo  trochu zklamání. Jako malá holka jsem tancovala několik let, už od školky. Pamatuji si, jak jsme hned ráno utíkali na trhy. Hrála hudba, zpívalo se a tančilo. Po obědě byl průvod celou obcí, krojované páry zvonili u každého domu a zvali na večerní zábavu. Letos mi to připadalo bez šťávy. Trhy začaly po obědě, průvod po vsi se nekonal a večerní májová zábava též ne. Událost to byla i tak velmi pěkná, díky pěkně nacvičeným tanečkům malých dětí. Příští rok navštívíme Máje některé z okolních obcí.

 

 

Pivní festival 

V Řevnicích se 27.5.2017 konal druhý ročník Pivního festivalu. Mnoho stánků malých
i větších pivovarů zaplnily nejen část náměstí. K poslechu hrála příjemná hudba, jídla a pití bylo dostatek. Vyšlo nádherné letní počasí a podle množství lidí byl letošní Pivní festival Řevnice úspěšný. Tak za rok opět.

Dvě divadelní hry v Divadle Ungelt

17.5 jsme se vydaly s kamarádkami z práce do divadla Ungelt. Vybrala jsem hru Vzpomínky zůstanou, v hlavních rolích se Zlatou Adamovskou a Petrem Štěpánkem. Excelentní vystoupení, kterému dominovala také Jana Stryková.

O pár dní později jsem do stejného divadla vzala mamku na hru Na útěku. Druhá řada
a neskutečný zážitek. Opět Zlata Adamovská, tentokrát s Janou Štěpánkovou. Pokud zatoužíte po kulturním večeru, zajděte do divadla Ungelt, chybu rozhodně neuděláte.

Záchranáři v akci

13.5.2017 se konala v městské části Praha 16 – Radotín událost Záchranáři v akci. Sanitky, Policie, Hasiči, bylo jasné, že syn tam nesmí chybět. Připravené úkoly s odměnami, názorné ukázky záchranářů v akci, zbraně, hasičská auta, vybavení policejních potápěčů a mnoho dalších. Co Vám mám povídat, dítě v sedmém nebi a maminka tak.
(Už vím, kde je většina pěkných chlapů!)

 

Jedno z posledních květnových odpolední jsem strávila procházkou po Starém Městě až na Kampu, v příjemném doprovodu.  Víno v restauraci  Sovovy mlýny, na břehu Vltavy, co vám budu povídat, ideální místo
na romantiku. Říká se, že Máj je lásky čas, tak uvidíme, zda je na tom něco pravdy 😉 .

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *