Když syn odjíždí

Začínají prázdniny a já posílám syna s prarodiči na týdenní dovolenou. Nesnáším balení, protože u toho musíte dopředu sledovat počasí ( které málokdy vyjde) a mít všeho dostatek. Vše sbalit do zavazadla normální velikosti a ne kufru alá vrátím se za měsíc.

Přiznávám, naivně jsem si myslela, že ještě letos bude balení pohoda, syn mě přesvědčil, že ne. 

Sbal si pár autíček pojal způsobem sbalím polovinu pokojíčku, co kdyby pršelo. A jako odezva na najdi kovbojský klobouk mi byla plná postel pokrývek hlavy všeho druhu. Před mým zásahem chtěl vzít : klobouk alá Harry Potter, helmu hasiče i požárníka Sama. Vojenskou, na stavbu a policejní čepici. V závěru jsem ho ukecala pouze na helmu Fireman Sam, zapnula pohádku a dobalila zbytek sama :-).

Mimo klasického oblečení je potřeba spousta věcí okolo, vychytávek a doplňků.

Tady jsou moje nejoblíbenější, které v cestovní tašce chybět nebudou :

Osušky a ručníky

Klasická osuška zabere spoustu místa, které můžete využít na jiné věci. Osvědčil se mi nákup osušek a ručníků z mikrovlákna. Schnou rychleji než obyčejné a sbalíte je do malého balíčku. Nezaberou moc místa a vejdou se také do malých dětských batohů. Prozatím máme nakoupeno v Decathlonu.

Lahev na pití

Nejsem zastánce sladkých limonád, které koupíte na každém rohu. Pro nás je lahev s vodou nutností. Abychom nemusely kupovat malé balení v obchodech, pořídila jsem synovi pěknou průhlednou lahev od společnosti Equa. Dříve jsme využívali lahve od společnosti Zdravá láhev. Nebyla jsem vyloženě nespokojená, ale v zimě jsem do ní dávala čaj a složitý způsob mytí mě přestal bavit. Lahev Equa rozložíte na tři části – víčko, pítko a spodní část lahve, mytí je jednoduché a rychlé. Lahev má široké hrdlo a já ji někdy využívám na smoothie nebo vodu s kousky ovoce. Velkou výhodu vidím také v průhlednosti. Vidíte množství pití, které zbývá, aniž by jste museli lahev otevírat jako u Zdravé láhve.

Batoh


synova sbírka činí 4-5 batohů od levnějších po ty dražší. Ani jeden z nich se mi ale nejevil jako ten správný. Nepotrpím si na obrázky, ono také když jeden měsíc dítě baví Mickey, druhý Cars a třetí Spiderman je to jednodušší varianta. Před rokem jsme koupili batoh od Loap, který byl extra lehký,ale po chvíli se začal párat a provedení se mi úplně nezdálo. Při nedávném nákupu v Decathlonu mne zaujaly jejich batohy. Za 69 Kč koupíte velmi pěkný a barevný batoh jak pro vás tak pro dítě. Těžký není, popruhy lze upravit a v zavazadle zabere minimum místa. Nekupovali jsme dětský ale rovnou dospělý pro syna. Prozatím mu vyhovuje, kvalita se ukáže v průběhu letních výletů. Na druhou stranu, pokud by měl za tu částku vydržet pouze jednu sezonu i tak je to skvělé. Batoh máme z této kolekce. Já se chystám jak jinak než pro růžový :-).

Nepromokavá bunda

Vím, že se s tím stále opakuji, ale nejlepší nepromokavou bundu, kterou máme je také z Decathlonu. Sbalíte ji do malého balíčku a zabere minimum místa. Koukněte sami zde. Není podšitá, proto nám vyhovuje i letních dnech. 

Svačina

Ať jedeme kamkoliv, svačina je nutnost. Do dětského batohu se skvěle hodí malé krabičky, které zakoupíte v obchodu Pepco. Pro chlapečky ve tvaru autíček, pro holčičky tam byly myslím kytičky, ale to si nejsem jistá. Jsou malinké ale efektivní, schováte do nich kuličky hroznového vína, pár sušenek, kukuřičných křupek nebo kousky zeleniny.
Od batolecího věku bereme všude sebou také ovocné taštičky. Jen při výběru čtěte pozorně etikety, některé jsou velmi přislazované. Syn má rád taštičky Kubík 100%, které jsou bez přidaného cukru.

TIP

Poslední věc, bez které nejedete na delší cestu jsou sluchátka. Dítě chce pohádku, vy zase rádio, jedno je moc potichu, druhé moc hlasité. Pro spokojenost všech pasažérů skvělá záležitost. Prozatím máme levnější z Lidlu, ale do zahraničí si syn vybral dětské s Maxipsem Fíkem.

Tak klidnou cestu a pohádkovou dovolenou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *