Cesty za pohádkovými příběhy

Blíží se letní prázdniny, dovolená a více času na rodinu. Syn miluje hrané české pohádky a je to tak dva měsíce zpátky, co jsem dostala nápad, jak toho využít. Napíšeme seznam hradů, zámků a míst, kde se natáčely jeho oblíbené a o prázdninách se vydáme na výlet.

Postupně budu přidávat zajímavé tipy kam vyrazit :-).

Kokořín

Jan: „Snad se nechceš utopit?”
Cecil: „To nejde, já umím plavat.”

Na hradě Kokořín se natáčela pohádka Korunní princ, aktuálně naše nejoblíbenější.  Princ Jan, synova milovaná princezna Viktorie, Pakosta a Cecil. Pohádka je z roku 2015 a je velmi povedená. Kokořín leží ve středočeském kraji, kousek od Mělníka. Podle hradu se celá chráněna oblast okolo nazývá Kokořínsko.

———————————————-

Moritzburg

Princ: „Pojď dolů!”
Popelka: „Pojď ty nahoru!”
Princ: „Povídám ti, pojď dolů!”
Popelka: „Povídám ti, pojď nahoru!”

Dál, za hranicemi republiky, v Německu stojí zámek Moritzburg.  Vánoční klasiku Tři oříšky pro Popelku s Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem každý zná. Krásný zámek se  nachází nedaleko Drážďan, přezdívá se mu perla saského baroka a vyfotit se můžete například na schodech, kde Popelka ztratila střevíček.

———————————————-
Krakovec

Jenda: „Bojíš se hodně?”
Vendelín: „Středně.”
Jenda: „Jak středně?”
Vendelín: „No vršek by šel, ale spodek nechce.”

Rytíř Brtník z Brtníku: „Pamatujte si, hrad tento patřil od věků Brtníku z Brtníku a nikomu jinému patřiti nebude! Jsem rytíř slavného řádu Červené sedmy, Bílé lilie a černé…”
(Spadne do díry.)
Jenda: „… a černé díry.”

v oblíbeném dětském filmu Ať žijí duchové se odehrává část děje na hradu Krakovec. Ve filmu hrad Brtník, který chtějí děti opravit se nachází v okrese Rakovník. Tento výlet chceme uskutečnit co nejdříve. Kdo by nemiloval tak krásný dětský příběh o rytíři a Leontýnce.

————————————————

Křivoklát

Bůh: „Já vím, co mi chceš říct: Miluj bližního svého. A víš, co já ti na to, Maruško, odpovím? Blbce ze mě nikdo dělat nebude.”


Námi pravidelně navštěvovaný hrad na který se chceme podívat brzy znova. Krásné prostředí využité v mnoha pohádkách i filmech. U nás na prvním místě vede pohádka Anděl Páně, vánoční klasika, kterou pouštíme celý rok. Petronel a Uriáš jsou skvělý. Takového čerta bych k nám někdy velmi ráda pozvala.

A to není vše, brzy budou další krásná místa. Těšte se :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *